Viktor Sliacky premiérovo na zraze reprezentácie SR do 18 rokov

Muži  -  05 Máj 2021

Viktor Sliacky je v týchto dňoch na kontrolnom zraze slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov v Dunajskej Strede. Pre 17-ročného stredopoliara je to prvá nominácia do reprezentačného výberu SR U18.

Prvé futbalové kroky robil v Krupine, v desiatich rokoch prišiel do bratislavského Slovana, kde strávil päť rokov a od kategórie U16 napreduje v našom klube. Dnes patrí medzi najtalentovanejších mladých hráčov FC Petržalka, hoci má len 17 rokov, stihol sa prepracovať do seniorského kádra a okúsiť druholigovú súťaž. Jeho progres neunikol pozornosti trénerov reprezentácie SR U18 a tak sa Viktor Sliacky dočkal premiérovej reprezentačnej pozvánky.

"Pre mňa je to milé prekvapenie, priznám sa, na reprezentáciu som nemyslel, nominácia ma zaskočila,“ komentoval pozvánku trénera slovenskej 18-ky Alberta Rusnáka do Dunajskej Stredy, kde sa v týchto dňoch zišli mládežnícky reprezentanti. Viktor futbalovo napreduje, v mladom veku zbiera cenné druholigové skúsenosti. „Pre mňa je obrovskou devízou, že sa môžem učiť od takých hráčov, akými sú Pali Farkaš, Luki Gašparovič, Mišo Obročník, či Kubko Hronec. Chalani mi pomáhajú na ihrisku, aj mimo neho. Vždy povzbudia, usmernia. Vážim si vôbec šancu hrať s týmito chalanmi, prestup zo Slovana do Petržalky bol šťastným krokom, verím, že postupne budem stále platnejší pre mužstvo a budem napredovať,“ komentoval uplynulé obdobie Viktor Sliacky.

Je pripravený v mladom veku ustáť pozornosť médií, záujem fanúšikov a doterajší úspech v podobe pozvánky do reprezentácie? „Som presvedčený, že áno. Staviam na zdravom sebavedomí, ale ešte dôležitejšia je skromnosť a pokora. Uvedomujem si, že som len na začiatku a predo mnou je ešte veľa práce.“
Tréner Albert Rusnák povolal do Dunajskej Stredy 24-členný káder. Jeho zverenci sa zišli v nedeľu popoludní, pre Viktora to znamenalo pobaliť si po dopoludňajšom stretnutí s Trebišovom veci a presunúť sa na zraz. „Po nedeľňajšom zápase som s mužstvom ešte netrénoval, absolvoval som masáž a regeneráciu. Teším sa z účasti na zraze, snažím sa tu odvádzať svoje maximum a ukázať to, čo ma Petržalka naučila,“ hovorí rýchly krídelník nášho tímu. Práve rýchlosť je jeho veľkou futbalovou prednosťou. „Aj tréner Rusnák nám prízvukoval, že od krídelníkov čaká pohyb, nábehy, centre a samozrejme góly. Staviam na kondícii, áno, ak sa mi naskytne možnosť, hrám jednoducho, hodím si loptu okolo hráča a centrujem. Aj tu však platí, že mám na čom pracovať a postupne sa zlepšovať.“

Viktor Sliacky dal v poslednom období o sebe vedieť. Aké sú jeho futbalové plány? „Každý futbalista nosí v sebe najvyššie a najsmelšie sny. Ja tiež. Z tých dlhodobých, prepracovať sa na najvyššiu možnú svetovú úroveň. Z tých krátkodobých, dostať sa s Petržalkou do 1. ligy a možno okúsiť futbal v zahraničí,“ dodal na záver čerstvý reprezentant, Viktor Sliacky.