ViOn Zlaté Moravce – FC Petržalka 6:0

Muži  -  10 Júl 2022

V prípravnom zápase na pôde ligového ViOn-u Zlaté Moravce podľahlo naše mužstvo 0:6.

V prvej časti hry mali viac z hry domáci, no do väčších príležitostí sa nedostávali. V 27. min poslal na brankára Sokola tvrdú strelu Brenkus, o minútu neskôr skúšal na druhej strane šťastie z podobnej vzdialenosti Hurný, no skóre zápasu sa nemenilo. V 39. minúte poslal ďalšiu delovku z diaľky Brenkus, aj tentoraz sa bravúrou predviedol Sokol a strelou tesne vedľa šibenice sa z protiútoku prezentoval Obročník. Diváci sa gólu v prvej časti hry predsalen dočkali po tom, čo sa lopta odrazila od brvna na kopačku Antona Slobodu a domáci tak odchádzali do kabín s jednogólovým vedením.

V druhom polčase mieril ako prvý medzi žrde po kombinačnej akcii Pittner, góly však padali do našej siete. Po prihrávke Niarchosa sa v 57. min strelecky presadil Tomáš Ďubek a ten istý hráč bol na konci gólovej akcie aj v 70. minúte, keď zblízka prekonal brankára Sokola. Ten predviedol ďalší bravúrny zákrok v 81. min po strele domáceho Balana, ale záver patril domácim, ktorí v poslednej desaťminútovke prekonali brankára Sokola trikrát, z toho dva góly padli v nadstavenom čase. Dvakrát sa presadil Sebastián Rák, jeden góI pridal Ioannis Niarchos.

ViOn Zlaté Moravce – FC Petržalka 6:0 (1:0)
Góly: 45. Sloboda, 57., 70. Ďubek, 82., 90+5. Rák, 90+1. Niarchos
ŽK: nikto
FC Petržalka: Sokol – Pittner (72. Kuník), Privel (86. Rédeky), Stašík, Kohút (46. Petrišák) – Obročník (57. Bobrovský), Lásik, Piroska (46. Tomovič), Hurný (66. Štefanec), Riznič (72. Alex) – Harba (66. Spáčil, 79. Jaiyeola)