Víťazný záver jesene, v Dubnici víťazstvo 2:1

Muži  -  14 Nov 2021

Jesennú časť II. ligy uzavrelo naše mužstvo zápasom 17. kola na pôde Dubnice nad Váhom. Z Považia si odvážajú tri body po výhre 2:1, autormi gólov boli v 33. min Haris Harba a v 64. min Boris Turčák.

V úvode zápasu vyskúšal pozornosť brankára Sokola domáci Vaculík. Brankár Petržalky bol na mieste. Na opačnej strane hracej plochy sa dostal do úniku Patrik Danek, lenže jeho lob minul bránu Dubnice. V 8. minúte si brankár gólman Sokol poradil aj s pokusom Tučného. 16. minúta priniesla Turčákovu strelu ktorú brankár Vavrúš na dvakrát chytil. O šesť minút hlavičkoval nepresne domáci Marek Kuzma. Zakrátko vystrelil nad Nikolas Martinek, na opačnom konci ihriska chytil Samuel Vavrúš priamy kop Lukáša Gašparoviča a Peter Sokol si potom poradil s pokusom Kupusoviča. V 30. minúte trafil z priameho kopu brvno Nikolas Martinek. O chvíľu mieril z dobrej pozície útočník Harba len do miest, kde bol pripravený brankár Vavrúš. V 33. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Kapitán Gašparovič prihral Harbovi, ktorý presnou strelou po zemi rozvlnil sieť. O ďalšie tri minúty to skúšal znovu Harba, lenže jeho pokus bol nepresný. Na druhej strane ihriska letel volej Kuzmu tesne mimo Sokolovej svätyne. V závere polčasu najskôr letel zblokovaný pokus Kupusoviča tesne vedľa. Z následného rohu Dubnica vyrovnala, keď sa presnou hlavičkou presadil kapitán Marek Kuzma. Po prvom polčase bol tak na Považí stav nerozhodný 1:1.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez striedaní. V 48. minúte sa rútil na bránu Dubnice agilný Danek, lenže Samuel Vavrúš jeho pokus zneškodnil. V 63. minúte letela strela Turčáka tesne nad. Následne sa Petržalka ujala vedenia, keď chybnú rozohrávku domácej defenzívy zachytil Boris Turčák a presnou strelou po zemi prekonal Vavrúša. O štyri minúty vyrazil pozorný Sokol nepríjemne padajúci center Tučného. V 73. minúte vyrazil brankár Vavrúš ďalší pokus aktívneho Patrika Daneka. O šesť minút neskôr zakončoval znovu Danek, lenže netrafil bránu. V záverečnej desaťminútovke si ešte Peter Sokol poradil s pokusom Tučného a striedajúci Babovič zblízka netrafil bránu Petržalky. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak si Petržalka v chladnom počasí odviezla z Dubnice tri body za víťazstvo 2:1.

Druholigová jeseň sa týmto zápasom končí, najbližšie druholigové stretnutie odohrajú futbalisti Petržalky 27. 2. 2022 o 10:30 na domácej pôde proti družstvu MŠK Žilina B.

FK DUBNICA NAD VÁHOM – FC PETRŽALKA 1:2 (1:1)

Góly: 45. Kuzma - 33. Harba, 64. Turčák

FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš - Tučný, Kuzma, Bilovský, Stojsavljevič, Jovičič, Vaculík, Martinek (71. Ryzie), Kupusovič (61. Babovič), Kramár, Nomilner (71. Levai)

FC Petržalka: Sokol - Kuník, Rédeky, Nemec, Krisztín (90. Hurný), Nagy (60. Kozák), Štefanec (90. Hronec), Gašparovič, Danek, Turčák (75. Mihálek), Harba (75. Kelemen)