Víťazstvo nad druholigovým SK Líšeň 2:1

Muži  -  29 Jan 2023

Aj v treťom prípravnom stretnutí v rámci zimnej prípravy sa tešili z výhry zverenci trénera Zachariáša. Po góloch Privrela a Sliackeho zdolal FC Petržalka český druholigový SK Líšeň 2:1.

Naše mužstvo vstúpilo do zápasu aktívne a s pohybom hrotových hráčov mal súper problémy s rozohrávkou. Takmer celých desať minút sa hralo na polovici súpera, no boli to paradoxne hostia, ktorí sa z ojedinelej šance ujali vedenia. Na presný center z pravej strany si nabehol Vandas a prekonal brankára Vajsa – 0:1. Petržalčania gólovo odpovedali v závere prvej časti hry. Harbov oblúčik v 39. min sa ešte do priestoru brány nezmestil, no po rohovom kope si našiel odrazenú loptu na zadnej tyči Martin Privrel a strelou pod brvno vyrovnal na polčasových 1:1.

Do druhého polčasu nastúpilo naše mužstvo s trmi zmenami, na ihrisku sa objavila trojica Chríbik-Sliacky-Spáčil a v 55. min sa mohlo ich zásluho meniť skóre, keď poslal presný center na hlavu Spáčila, ale jeho hlavička tesne minula bránu Líšne. O osem minút neskôr si táto dvojica vymenila úlohy a tentoraz z toho bol víťazný gol. Spáčilovu strelu dokázali obrancovia zblokovať, no tá smerovala do behu nabiehajúceho Viktora Sliackeho a ten tvrdou strelou po zemi poslal loptu nezadržateľne do siete. V samom závere mohol skóre navýšiť po samostatnom úniku Danek, ale najväčšiu tutovku spálili hostia v 88. min, keď strelu zblízka zlikvidoval skvelým zákrokom brankár Vajs.

FC Petržalka po výhrach 2:0 nad Šaľou a 2:0 nad Pohroním zdolal český SK Líšeň 2:1, v najbližšom prípravnom stretnutí sa predstaví v sobotu (4. marca) na pôde ligového FC ViOn Zlaté Moravce.

FC PETRŽALKA – SK LÍŠEŇ 2:1 (1:1)

Góly: 41. Privrel, 62. Sliacky – 10. Vandas
FC Petržalka: Vajs - Oršula (63. Petrišák), Privrel, Conan (63. Tóth), Kuník (63. Kohút) - Danek, Riznič, Bobrovský (46. Chríbik), Piroska (46. Sliacky), Assuncao - Harba (46. Spáčil)