Vo štvrťfinále Slovnaft Cupu na Tehelnom poli proti Slovanu

Muži  -  08 Apr 2021

Dnešný žreb rozhodol o tom, že vo štvrťfinále aktuálneho ročníka Slovenského pohára sa stretne tím trénera Pecka s obhajcom trofeje – bratislavským Slovanom.

ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka. Bratislavské derby po rokoch opäť so všetkým čo k tomu patrí. Naše mužstvo si víťazstvom na osemfinálovým víťazstvom na ihrisku FK Pohronie otvorilo brány štvrťfinále Slovnaft Cupu a dnešný žreb mu postavil do cesty obhajcu trofeje z Tehelného poľa.

Sami hráči sa po štvrťfinále vyjadrili, že by si priali súpera zvučného mena. „Želám si bratislavský Slovan. Z veľkých štadiónov na Slovensku som nehral doteraz iba na Tehelnom poli,“ povedal v rozhovore pre denník Šport strelc víťazného gólu do siete FK Pohronie Michal Obročník.

Štvrťfinálové zápasy sú na programe budúci týždeň 13. a 14. apríla, zvyšené dvojice tvoria FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina, MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda a FC Košice – AS Trenčín.

Hrací deň nášho zápasu bude upresnený v najbližších hodinách. Vzhľadom k tomu, že FC Petržalka odohrá v nedeľu zápas 24. kola II. ligy doma proti Bardejovu, je pravdepodobné, že hracím dňom zápasu ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka bude streda 14. apríla 2021.

Dva štvrťfinálové zápasy bude vysielať RTVS a dva Futbalnet.tv. Hrá sa na jedno víťazné stretnutie, v prípade remízy v riadnom hracom čase bude nasledovať jedenástkový rozstrel. Následne prvé semifinálové duely prídu na rad 28. apríla a ich odvety 5. mája. Finále je na programe 19. mája.

Dvojice štvrťfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/21:
ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka
FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina
MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda
FC Košice – AS Trenčín