Výhra 1:0 nad béčkom Žiliny, víťazný gól Hurného

Muži  -  28 Feb 2021

V domácom zápase 18. kola II. ligy zdolal náš tím béčko Žiliny 1:0, víťazný gól zaznamenal v 63. min Erik Hurný.

V 7. minúte to skúšal domáci Španiel Oscar Castellano, lenže jeho obstrel tesne minul Teplanovu bránu. 24. minúta priniesla obrovskú šancu Žiliny, keď sa na Ševčuka rútil Timotej Jambor, brankár Petržalky ale dokázal loptu reflexívne vyraziť na žrď. V závere prvej časti hry mali dobré možnosti na skórovanie futbalisti Petržalky. Najskôr vyrazil pozorný Teplan strelu Gašparoviča, ktorému prihrával Dejan Trajkovski, a o chvíľu zneškodnil aj nájazd Martina Hubu po prihrávke Oscara. A keďže sa pokus Michala Obročníka nevošiel medzi tri žrde hosťujúcej brány, skončil sa prvý polčas bez gólov.

Do druhej časti hry nastúpila Petržalka s jednou zmenou, keď Michala Obročníka vymenil Alexander Horvát. V 48. minúte mieril z dobrej pozície nad Martin Gomola. Zakrátko to na opačnej strane skúšal Erik Hurný, lenže Marek Teplan vytiahol skvelý zákrok a vyrazil jeho umiestnenú strelu. O tri minúty trafil brankár MŠK Teplan svojím odkopom Martina Hubu, ktorý ale nedokázal dopraviť loptu do prázdnej brány. V 60. minúte najskôr zblokovala obrana Petržalky Jamborov pokus zvnútra pokutového územia a na druhom konci ihriska tečovala žilinská defenzíva na roh pokus Oscara. Onedlho to skúšal španielsky legionár priamo z rohového kopu, lenže pozorný Teplan vyrazil tento pokus. V 63. minúte otvorila Petržalka skóre, keď Gašparovič priťukol loptu Erikovi Hurnému, ktorý sa zblízka nemýlil a prekonal Mareka Teplana. O päť minút to skúšal Hurný akrobatickým kopom cez hlavu, ktorý gólman Teplan kryl. O chvíľu letel pokus Gomolu nad Ševčukovu bránu. V záverečnej desaťminútovke ešte netrafil bránu peknou strelou kapitán Žiliny Branislav Sluka a brankár Ševčuk si zakrátko poradil aj so strelou Jambora. Záver stretnutia si už Petržalka postrážila a tak zdolala B-tím MŠK Žilina najtesneším rozdielom 1:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú futbalisti Petržalky v sobotu 6.3. 2021 o 14:00 na ihrisku FK Poprad.

FC PETRŽALKA - MŠK ŽILINA B 1:0 (0:0)

Gól: 63. Hurný

FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Filipiak, Farkaš, Trajkovski - Huba (63. Sliacky), Kudlička, Obročník (46. Horvát), Oscar - Gašparovič (90. Hronec), Hurný (73. Vondryska)
MŠK Žilina B: Teplan - Suľa, Nemčík, Capko, Sluka - Farský, Gomola (82. Sauer), Slebodník - Goljan, Jambor, Hamza (67. Kostúr)

FCPA - MŠK Žilina B 1:0 (0:0)