Vysoká výhra nad Šamorínom v záverečnom prípravnom zápase

Muži  -  02 Dec 2022

Zverenci trénera Zachariáša zdolali v prípravnom stretnutí druholigistu zo Šamorína na domácom ihrisku 5:2. V našom drese sa predstavilo niekoľko nových hráčov a chlapci z našej U19.

FC PETRŽALKA - FC ŠTK Šamorín 5:2 (1:0)
Góly: 39’ Harba, 47’, 52’ Tomovič, 59’ Halo, 75’ Minka - 80’, 86’
FC Petržalka 1. polčas: Krížik - Kuník, Kozák, Kelembet, Kachnič - Assunçao, Piroska, Petr, Riznič, Štefanec - Harba
FC Petržalka 2. polčas: Fendek - Privrel, Minka, Stašík, Szalma - Danek, Halo, Alex, Bobrovský, Tomovič - Gerebenits

V prvom polčase sa v našom mužstve opäť predstavil anglický stredopoliar Dave Asuncao a český stredopoliar Martin Petr, ktorý je v našom klube na skúške z fortunaligového klubu MFK Skalica. V druhom polčase na pozícii stredného obrancu nastúpil Daniel Szalma, ktorý je u nás na testoch práve z mužstva nášho súpera, FC ŠTK Šamorín. Spolu s ním sa v druhom dejstve predstavilo aj niekoľko chlapcov z našej U19, Halo a Minka sa dokonca zapísali aj do listiny strelcov.

Tento zápas bol zároveň rozlúčkou našich seniorov s prvou polovicou sezóny a po pozápasovom obede sa mužstvo pobralo na dovolenky. Zimná príprava seniorov začne 9. januára.