Z Myjavy vezieme bod

Muži  -  03 Mar 2024

V úvodnom zápase jarnej časti sme remizovali na pôde Spartaka Myjava 2:2. Naši hráči dokázali vyrovnať aj napriek tomu, že sme prehrávali už 2:0. Gólovo sa presadili striedajúci Harba a Kelembet.

Prvú dobrú príležitosť zápasu mal v 7. minúte Lukáš Gašparovič, keď po Špeharovej prihrávke trafil do bočnej siete. V 18. minúte sa Myjava ujala vedenia, keď sa po centri z pravej strany presadil presnou hlavičkou Jakub Kousal. O sedem minút musel zasahovať gólman Halouska pri strieľanom centri Oleha Vlasova. 31. minúta priniesla Kousalovu strelu, ktorá letela nad. O štyri minúty brankár Kubica s námahou vyrazil Begalov nepríjemný center pred bránu a na opačnej strane prestrelil po rohovom kope Halouskovu svätyňu Imrich Bedecs. V 38. minúte zakončil po peknej kombinácii Ogaga David Oduko do bočnej siete. Po prvom polčase tak Petržalka prehrávala so Spartakom Myjava 0:1.

Do druhého dejstva urobili oba kolektívy po jednej zmene v zostave. Na domácej strane vymenil Sidathu Sowa Dávid Copko, v tíme Petržalky nastúpil Haris Harba namiesto Dina Špehara. V 48. minúte chytil Denis Kubica Odukovu hlavičku po rohovom kope. O sedem minút hlavičkoval striedajúci Copko zblízka tesne nad bránu Petržalky. V 65. minúte navýšila Myjava svoje vedenie, keď sa po prieniku Oscara Castellana a jeho následnej prihrávke presadil presnou strelou po zemi Dávid Copko. O tri minúty minul bránu svojím pokusom Oleh Vlasov.  V 72. minúte Petržalka znížila, keď po Oršulovej prihrávke trafil presne k žrdi ľavačkou Haris Harba. O chvíľu ztečovala obrana Myjavy Danekov pokus na roh a následne hlavičkoval po Kelembetovom centri zblízka tesne vedľa Erik Liener. V 79. minúte to znovu skúšal nepresne domáci Vlasov. V 88. minúte Petržalka vyrovnala, keď Patrik Danek vysunul Nikitu Kelembeta a mladý ukrajinský futbalista obišiel brankára Kubicu a poslal loptu do prázdnej brány. Petržalka tak dotiahla dvojgólové manko. V závere zápasu ešte pozorný Halouska skvele vyrazil na roh prudkú strelu Syllu z pravej strany a keďže v nadstavenom čase hlavičkoval mimo mladý Petržalčan  Richard Hečko, zrodila sa na Myjave remíza medzi Spartakom Myjava a FC Petržalka v pomere 2:2. Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Kuruca v nedeľu 10.3.2024 o 10:30, kedy na domácej pôde privítajú mužstvo FC ŠTK 1914 Šamorín.