Z Pohronia s prehrou 0:4

Muži  -  19 Mar 2023

V stretnutí 21. kola II. ligy podľahol tím trénera Zachariáša domácemu Pohroniu 0:4, od 43. min dohrávalo naše mužstvo zápas bez vylúčeného Arnauda Konana.

Skóre zápasu otvorili domáci futbalisti už v 6. minúte, keď Mazanov center z pravej strany usmernil hlavou nešťastne za Krížikov chrbát Peter Chríbik. O chvíľu to skúšal dvakrát v rýchlom slede Urgela, jeho prvá strela bola nepresná a druhú gólman Filip Krížik skvele vyrazil na roh. 16. minúta priniesla Grendelov priamy kop, ktorý minul bránu Petržalky. V 25. minúte znovu vypálil Samuel Urgela, ale aj tento pokus dokázal Krížik vyraziť. Zakrátko prestrelil bránu hostí Mazan a v 32. minúte bol brankár Danko na mieste keď po Danekovej prihrávke zakončoval Branislav Spáčil. V 43. minúte videl druhú žltú a následne červenú kartu stopér Petržalky Arnaud Konan, čiernobieli tak dohrávali stretnutie v početnej nevýhode a po prvom dejstve prehrávali s Pohroním 0:1.

Do druhého polčasu siahol tréner Zachariáš k zmene v zostave, keď Branislava Spáčila vymenil Timotej Tóth. V 58. minúte zasiahol Filip Krížik pri Grendelovej strele a následnú dorážku poslal Urgela nad bránu. V 65. minúte zvýšil na 2:0 pre Pohronie po Mazanovom centri hlavou neúnavný Samuel Urgela a o štyri minúty to už bolo 3:0 pre domácich, keď po Grendelovom centri z priameho kopu a následnom zmätku v pokutovom území Petržalky dorazil loptu do odkrytej brány Jakub Čunta. O chvíľu mieril Danek vedľa Dankovej svätyne, v záverečnej päťminútovke najskôr vyrazil Filip Krížik skvele na roh ďalší pokus Erika Grendela a o chvíľu letela strela Alexa Holuba vedľa. V 89. minúte uzavrel na konečných 4:0 pre Pohronie skúsený Erik Grendel, ktorý preloboval gólmana Krížika. Nič na tom nezmenila ani Privrelova strela v samom závere zápasu, ktorú Danko kryl. FK Pohronie tak zdolalo oslabenú Petržalku 4:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú čiernobieli v sobotu 1.4.2023o 18:00, v zápase 23. kola II. ligy sa predstaviana pôde FC Košice.

FK POHRONIE - FC PETRŽALKA 4:0 (1:0)

Góly: 6. Chríbik (vl. gól), 65. Urgela, 69. Čunta, 89. Grendel
ŽK: Grendel, Sanusi, Laktionov - Gašparovič, Kuník
ČK: 43. Konan (Petržalka) po 2. ŽK
FK Pohronie: Danko - Majdan, Holub, Prikryl, Grendel, Bonsu, Urgela (76. Džankovič), Barbora (84. Obadal), Mazan (84. Netolický), Sanusi (76. Tatar), Laktionov (55. Čunta)
FC Petržalka: Krížik - Oršula, Privrel, Konan, Kuník (88. Kohút), Chríbik (72. Bobrovský), Riznič, Gašparovič (84. Halo), Danek, Brigant (72. Assuncao), Spáčil (46. Tóth)

FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FCPA 4:0 (1:0)