Z Trebišova s bodom po remíze 0:0

Muži  -  08 Máj 2023

V zápase 28. kola II. ligy remizoval tím trénera Kuruca na pôde Slavoja Trebišov 0:0.

Do prvej šance zápasu sa dostal v 4. minúte po Harbovej prihrávke Sliacky ale brankár Dlubáč sa mu vrhol pod nohy a ukryl loptu do rukavíc. V 10. minúte hlavičkoval po rohovom kope nad stopér Arnaud Konan a o päť minút rozohrali šikovne rohový kop domáci Danko s Kolesárom, lenže viackrát tečovanú loptu chytil pozorný Sokol. O chvíľu trafil z dobrej pozície mladý Viktor Sliacky len do bočnej siete. V 19. minúte musel pre zranenie odstúpiť hráč Slavoja Boris Gáll, ktorého nahradil Samuel Kovalčin. O chvíľu mal výbornú možnosť otvoriť skóre Patrik Danek, ale gólman Dlubáč jeho pokus skvele vyrazil. V 24. minúte chytil brankár Peter Sokol ďalekonosný pokus Sitarčíka a na opačnej strane hracej plochy tesne minul bránu Slavoja strelecký pokus neúnavného Sliackeho. 31. minúta priniesla Dankovu strelu, ktorú Sokol chytil a o päť minút neskôr mieril lob domáceho Kolesára vedľa Sokolovej svätyne. V závere polčasu musel pre zranenie odísť z trávnika Viktor Sliacky, ktorého nahradil Dave Assuncao. Po prvom dejstve tak bol stav zápasu medzi Trebišovom a Petržalkou nerozhodný 0:0.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmien v zostavách. V 47. minúte sa preštrikoval cez obranu Slavoja Assuncao, ktorého strieľaný center odvrátil na brvno stopér Samuel Jenat. V 54. minúte zvonilo brvno domácej brány opäť po Harbovej hlavičke. V 61. resp. 65. minúte mal dve dobré príležitosti Patrik Danek ale ani v jednom z mikrosúbojov z brankárom Filipom Dlubáčom neuspel, keďže jeho prvé zakončenie brankár Slavoja vyrazil a druhé chytil. O chvíľu hlavičkoval po Gašparovičovom rohu znovu Konan, ale Dlubáč znovu zasiahol a vyrazil loptu na roh. Následne znovu unikol po krídle Patrik Danek, ale domáci gólman skvele vybehol a zmaril jeho šancu. O dve minúty poslal nepríjemný strieľaný center z pravej strany domáci Ilinjo, ale pozorný Sokol ho dokázal vyraziť spod brvna. V záverečnej päťminútovke ešte vystrelil nepresne z hranice šestnástky Trebišovčan Stanislav Danko, Petržalka si tak podelila body s Trebišovom po remíze 0:0.

Posledný domáci zápas v prebiehajucej sezóne odohrajú zverenci trénera Michala Kuruca v piatok 12.5.2023 o 17:00 proti kolektívu FK Dubnica nad Váhom.

SLAVOJ TREBIŠOV - FC PETRŽALKA 0:0

ŽK: Matta
Slavoj Trebišov: Dlubáč - Matta, Špak, Jenat, Bajtoš (56. Sova), Sitarčík, Danko, Ilinjo, Novák, Kolesár, Gáll (19.Kovalčin, 85. Vaľovčin)
FC Petržalka: Sokol - Riznič, Harba, Danek (79. Spáčil), Bobrovský (88. Tóth), Kuník, Oduko, Oršula, Gašparovič, Konan (88. Kozák), Sliacky (44. Assuncao)

SLAVOJ Trebišov - FCPA 0:0 (0:0)