Zajtra derby proti Slovanu B, live stream prenos od 10:25 na oficiálnom klubovom kanáli YouTube

Muži  -  28 Nov 2020

Po sedemtýždňovej vynútenej prestávke v dôsledku opatrení, pokračuje II. liga 13. kolom, v ktorom privítame zajtra (nedeľa 29.11.) o 10:30 na domácej pôde mužstvo ŠK Slovan Bratislava B.

Posledný zápas odohral tím trénera Pecka 10. októbra na ihrisku v Trebišove a po azda najlepšom výkone v sezóne si odviezol z východného Slovenska tri body po výhre 4:2. „Chlapci ukázali zodpovedný výkon, mužstvo malo pohyb, hráči kontrolovali priebeh zápasu, dokázali sa dostať do šancí a strelecky sa presadiť,“ komentoval bezprostredne po zápase dianie na ihrisku tréner Pecko.

Hráčom nechýbala v Trebišove iskra a zdravé sebavedomie. Z tohto pohľadu sa javí stopka pre II. ligu ako dvojnásobná škoda pre naše mužstvo, ktoré bolo v októbri v laufe. „Prerušenie súťaže prišlo pre nás v najnevhodnejšom čase, chalani vyzerali na ihrisku naozaj dobre. Mužstvo sa po prerušení súťaže zodpovedne pripravovalo a verím, že v zostávajúcich troch zápasoch jesene nadviaže na herný prejav a streleckú efektivitu zo zápasu v Trebišove,“ povedal na margo reštartu súťaže manažér A-tímu Dominik Tóth.

Na zápas so Slovanom má tréner Pecko k dispozícii prakticky celý káder, výnimkou je Martin Huba, ktorý sa lieči po zranení a do derby zápasu podľa našich informácií s určitosťou nezasiahne. Veľkou ranou pre fanúšikov sú opatrenia v súvislosti s diváckou návštevou na druholigových štadiónoch. Na derby so Slovanom by určite zavítali v hojnom počte. „Ako sme informovali verejnosť, v súlade s usmerneniami SFZ k vyhláške Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, zápas sa odohrá bez prítomnosti divákov. Vieme o čo prichádzame, divácka kulisa na derby zápasoch bola vždy fantastická, žiaľ, túto skutočnosť nemôžeme zmeniť a musíme ju rešpektovať,“ povedal Dominik Tóth a pridal potešujúcu informáciu.

V priebehu týždňa sme urobili všetko pre to, aby naši fanúšikovia o zápas neprišli a mohli ho sledovať prostredníctvom streamu. Živý prenos tak budú môcť sledovať na našom oficiálnom YouTube kanáli, dianie na ihrisku im priblíži komentátor Michal Jantoška. Pevne verím, že technicky prebehne prenos bez problémov a fanúšikovia budú môcť byť aspoň takto na diaľku s hráčmi na štadióne.“

My len dodávame, že okrem vás fanúšikov nám bude v nedeľu na štadióne chýbať aj Dominik Tóth. Práve v deň zápasu bude hospitalizovaný v nemocnici, v najbližších dňoch ho čaká plánovaná operácia platničiek. „Odkladal som ju s tým, že ma počká až po skončení sezóny. Ako vidíte, termínová listina bola dlho nejasná a nakoniec to dopadlo práve takto,“ posťažoval si počas týždňa. Dolče, v mene všetkých fanúšikov nášho klubu ti prajeme skoré uzdravenie a skorý návrat na štadión. Sme s tebou, drž sa!

Zápas FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B má výkop zajtra (nedeľa 29.11.) o 10:30, hlavným rozhodcom stretnutia bude Tomáš Kolofík, na čiarach mu budú asistovať Peter Čajka a Denis Poruban. Live stream zo zápasu môžete sledovať od 10:25 na oficiálnom YouTube kanáli FC Petržalka https://youtu.be/EIvkieJ1TH8