Zajtra doma proti Trebišovu, žiaľ, opäť bez divákov

Muži  -  01 Máj 2021

V zápase 27. kola II. ligy privíta FC Petržalka na domácom štadióne Slavoj Trebišov. Napriek teoretickej možnosti naplniť 25 percent kapacity štadióna, aj tentoraz sa stretnutie odohrá bez prítomnosti divákov.

Najskôr svitla nádej, potom prišlo na rad precitnutie a realita. Podmienky stanovené vo vyhláške úradu verejného zdravotníctva SR organizátorovi podujatia stanovujú, okrem iného, viesť evidenciu divákov (meno, priezvisko, dátum narodenia, adresu trvalého pobytu, telefonický kontakt, uchovať ich po dobu 30 dní a následne zabezpečiť ich likvidáciu). Každý divák by musel mať negatívny výsledok PCR alebo LAMP testu nie starší ako 36 hodín a zároveň negatívny antigénový test nie starší ako 12 hodín. Prísnych podmienok a dôvodov prečo sa v podstate všetky kluby na Slovensku rozhodli pre odohranie zápasov za zavretými bránami je viac, verejne sa k nastaveniu podmienok vyjadril aj prezident SFZ Ján Kováčik a označil ich za diskriminačné. O vyjadrenie sme požiadali manažéra A-tímu FC Petržalka Dominika Tótha.

"V súvislosti so zápasom s Trebišovom, FC Petržalka sa pripája ku klubom, ktoré odohrajú svoje zápasy počas tohto víkendu za zavretými bránami. Radi by sme po dlhom čase privítali fanúšikov, ale stanovené podmienky sú z hľadiska samotnej organizácie zápasu, a tiež s prihliadnutím na ďalšie, nielen ekonomické aspekty realizácie takýchto opatrení, v podmienkach nášho klubu - nerealizovateľné. Je mi veľmi ľúto fanúšikov, aj touto cestou im veľmi ďakujem za prejavenú podporu a dôveru, verím, že čoskoro ich budeme môcť privítať na tribúnach nášho štadióna vyjadril sa k aktuálnej situácii Dominik Tóth.

Zajtrajší zápas prinesie súboj tabuľkových susedov, deviaty Trebišov stráca na ôsmu Petržalku dva body. V dvoch posledných dueloch naše mužstvo bodovať nedokázalo, Lukáš Gašparovič verí v obrat v zajtrajšom dueli proti Trebišovu. „V Šamoríne a doma s Komárnom sme nehrali zle, ale do tabuľky nám body nepribudli. Inkasovali sme po zbytočných fauloch, musíme sa z toho poučiť verím, že v nedeľu to bude z našej strany víťazný zápas. Proti Trebišovu sa nám darilo, vyhrali sme počas jesene na trávniku súpera, verím, že v nedeľu uspejeme a súperovi nedovolíme predbehnúť nás v tabuľke,“ povedal kapitán nášho tímu pre denník Šport.

Zajtrajšie stretnutie 27. kola FC Petržalka – Slavoj Trebišov má výkop o 10:30, rozhodovať ho bude Tomáš Kolofík, na čiarach mu budu asistovať Matej Zemko a Michal Železňák.