Zajtra v doma proti KFC Komárno, zápas vysiela Futbalnet TV

Muži  -  24 Apr 2021

V zajtrajšom zápase 26. kola II. ligy sa o 10:30 stretne FC Petržalka na domácom ihrisku s KFC Komárno. Zápas môžete sledovať v priamom prenose na Futbalnet TV.

Päťzápasová šnúra zápasov v priebehu šestnástich dní si vyžiadala svoju daň a naše mužstvo podľahlo na konci minulého týždňa v Šamoríne 1:3. Napriek tomu predošlé dni priniesli nemálo radosti našim fanúšikom a najmä dva duely v osemfinále a štvrťfinále v rámci Slovenského pohára, budú ozdobou aktuálnej sezóny.

Zverenci trénera Pecka si už počas zimy otestovali fortunaligistov a dokázali uspieť proti Seredi i Nitre. Naostro si to odskákali v Slovnaft Cupe hráči FK Pohronie, keď v Topoľčanoch podľahli nášmu mužstvu 1:2 a týmto zápasom si Petržalka otvorila po jedenástich rokoch cestu k veľkému derby a predstavila sa na vynovenom Tehelnom poli. „Dnešný zápas, napriek výsledku, bol pre hráčov a celý klub odmenou za odvedenú prácu počas celého roka. Slovan k stretnutiu pristúpil zodpovedne a športovo mal jednoznačne navrch. Pre našich hráčov to bol sviatok a zároveň škola,“ komentoval prehru 1:5 na tlačovej konferencii tréner Ladislav Pecko.

Anglické týždne sú minulosťou, pred nami je zajtrajší duel 26. kola a záverečný druholigový finiš, v ktorom nás čakajú najskôr dva domáce duely (zajtra s Komárnom a o týždeň privítame Slavoj Trebišov), v 28. kole cestujeme na ihrisko B-tímu bratislavského Slovana, v predposlednom kole hostíme na našom štadióne mužstvo z Dubnice nad Váhom a sezónu zakončíme na Štiavničkách na pôde banskobystrickej Dukly.

Pohľad do tabuľky hovorí, že FC Petržalka je reálne v hre o 6. miesto, ktoré by na začiatku sezóny predčilo očakávania aj tých najväčších optimistov. Verme, že sa našim chlapcom podarí nadviazať na kvalitné výkony z posledného obdobia a do záverečnej fázy sezóny vstúpia zajtrajším trojbodovým zápisom doma proti KFC Komárno.

Zápas 26. kola bude rozhodovať Igor Valent, na čiarach mu budú asistovať Michal Budáč a Peter Čajka. Zápas sa odohrá v dôsledku opatrení bez prítomnosti fanúšikov, sledovať ho môžete v priamom prenose na https://lnk.sk/ibdz.