Zápas jari góly nepriniesol

Muži  -  07 Máj 2024

V 28. kole MONACObet ligy sme v súboji o druhé barážové miesto remizovali na domácom ihrisku s 1. FC Tatran Prešov 0:0. Sobotný súboj prevyšoval úroveň druhej najvyššej súťaže, čomu prispela aj výborná kulisa - hlásili se vypredané.

V úvode zápasu minul Halouskovu svätyňu svojou strelou Legnani. Na opačnej strane ihriska musel o chvíľu zasahovať brankár Kuchynskyi po Šurnovského priamom kope. V 13. resp. 22. minúte to dvakrát skúšal kapitán Tatrana Jozef Dolný, ktorého oba pokusy Pavel Halouska ukryl do rukavíc. V 27. minúte minul po Ogagovom centri zblízka bránu hlavičkujúci Patrik Danek a na druhom konci hracej plochy letela Legnaniho strela tesne vedľa brány čiernobielych.

O päť minút letel Špyrkov tečovaný strelecký pokus mimo troch žrdí a po následnom rohu netrafil Halouskovu bránu hlavou ani Arthur Legnani. V 34. minúte chytil gólman Halouska ďalšiu Dolného strelu a o tri minúty kryl aj Petkovo zakončenie zblízka. V 38. minúte sa vyznamenal prešovský brankár Kuchynskyi, keď skvele vyrazil na roh Harbovu hlavičku. Po prvom polčase tak bol stav zápasu medzi Petržalkou a Prešovom nerozhodný 0:0.

V 50. minúte po Špyrkovej prihrávke z priameho kopu zblokovala obrana Petržalky Petkov pokus spoza šestnástky. O tri minúty sa po Danekovej prihrávke nepresadil Haris Harba, ktorého pokus zblokoval obranca hostí Baran a zakrátko mieril Patrik Danek hlavou mimo bránu. V 59. minúte mierilo Harbovo hlavičkové zakončenie tesne nad a rovnako si počínal aj stopér Arnaud Konan v 75. minúte. Po následnom Šurnovského rohovom kope zakončil hlavou vedľa striedajúci Kelembet.

V 82. minúte chytil Maksym Kuchynskyi Gašparovičovu strelou a o päť minút neskôr letela na druhom konci ihriska mimo ďalšia strela Arthura Legnaniho. Petržalka tak remizovala doma pred 1500 divákmi s Tatranom Prešov 0:0. Najbližšie sa čiernobieli predstavia v piatok 10.5.2024 o 17:00 na ihrisku v Šali proti mužstvu KFC Komárno.