Ženy FC Petržalka vstúpia počas víkendu do nového ročníka ženskej ligy 2022/23

Ženy  -  05 Aug 2022

Petržalské futbalistky sa stávajú po nováčikovských sezónach pevnou súčasťou najvyššej domácej ženskej súťaže. Počas víkendu vstúpia domácim duelom s Novými Zámkami do svojej tretej ligovej sezóny. O aktuálnej situácii v kádri a cieľoch pred štartom Demišport ligy 2022/23 sme hovorili s trénerkou tímu Ivanou Balážikovou.

Káder zostal v porovnaní s minulou sezónou bez väčších zmien, čo považujem za našu výhodu. Kostra mužstva bude rovnaká ako v minulej sezóne, verím, že sa kvalitnými výkonmi pridajú aj ďalšie dievčatá a budeme môcť napredovať. Z tohto pohľadu vnímam situáciu v súvislosti so skladbou kádra pozitívne, v realizačnom tíme sme privítali nového asistenta trénera, ktorým je Ján Gombita,“ povedala smerom k letným novinkám v tíme trénerka Balážiková.

Jej zverenkyne odohrali počas leta tri prípravné duely. Absolvovali sme krátku letnú prípravu, v rámci ktorej sme odohrali stretnutia proti Komárnu, dorastu Spartaka Myjava a Topoľčanom. Musím priznať, že sme v nich ťahali za kratší koniec, ale výsledky v tomto období nepovažujem za najdôležitejšie.“

FC Petržalka ženy zaznamenali v premiérovom ročníku celkové 6. miesto, pravdou je, že súťaž bola v dôsledku pandémie prerušená a nedohraná. V minulej sezóne obsadili naše dievčatá celkové 7. miesto v 10-člennej ženskej lige. „V novej sezóne sa budeme snažiť dosiahnuť pre nás reálne výsledky, najdôležitejšie bude odovzdať v každom zápase naše maximum. Kým v minulej sezóne sa nám nepodarilo prebojovať do nadstavbovej časti, do päťčlennej skupiny bojujúcej o titul, v tejto by sme radi na túto métu dosiahli a umiestnili sa v hornej polovici tabuľky,“ naznačila predsezónne ambície trénera Balážiková.

Trénerka FC Petržalka ženy Ivana Balážiková

Horúcou novinkou je zmena názvu súťaže v dôsledku vstupu nového partnera do ženského ligového futbalu na Slovensku. Do ligy vstúpil nový partner, ktorým je Demišport. Dievčatá už trénujú s novými zápasovými loptami, pred štartom novej sezóny registrujem štyri trénerské zmeny na trénerských lavičkách, pevne verím, že liga ako taká bude zas o čosi kvalitnejšia a dôstojnú úlohu v nej zohrá aj FC Petržalka.“

Naše dievčatá vstúpia do novej sezóny už v nedeľu domácim duelom proti FC Union Nové Zámky. „Narazíme na silného súpera, žreb neovplyvníte, mohli sme dostať v prvom kole silnejšieho i slabšieho súpera. My sa tešíme na blížiaci sa štart nového ročníka a verím, že na novom trávniku, na domácej pôde, odohráme proti Novým Zámkom kvalitný zápas a po zápase budeme mať dôvod na radosť,“ dodala na záver trénera FC Petržalka ženy Ivana Balážiková.

Zápas 1. kola Demišport ligy 2022/23 FC Petržalka - FC Union Nové Zámky (nedeľa 7:8.) má výkop o 17:00, hlavnou rozhodkyňou stretnutia bude Alexandra Vargová.