Zimná príprava odštartovaná, v pláne je päť prípravných stretnutí

Muži  -  08 Jan 2021

Zverenci trénera Pecka odštartovali prípravu na jarnú časť druholigovej sezóny 2020/21.

Krátko pred deviatou hodinou sa začali na štadióne schádzať hráči A-mužstva a už o necelú hodinu prvýkrát vybehli na trávnik, aby odkrojili z bohatej porcie v rámci zimnej prípravy na blížiacu sa jarnú časť sezóny. Ešte predtým privítal svojich zverencov v kabíne trénero Pecko a realizačný tím. Po tom, čo poprial hráčom najmä veľa zdravia a chuti do tréningu, zahájil 21-členný káder, pod vedením asistenta Martina Stopku, intenzívnou rozcvičkou prvú tréningovú jednotku.

V jesennej časti si vybojovali naši chlapci nielen 8. miesto a pozitívna nálada sprevádzala hráčov a realizačný tím aj dnes. Tréner Pecko mal na dnešnom tréningu k dispozícii 21-členný káder do poľa a dvoch brankárov. Ako ste možno zaznamenali prostredníctvom sociálnych sietí, FK Senica dnes predstavil svojho nového hráča a v minulých rokoch kapitána a lídra nášho mužstva, Borisa Turčáka. Borisove výkony (nielen) v minulom polroku zaujali fortunaligistu a vyslúžil si pozvánku do kádra tímu najvyššej slovenskej domácej súťaže.Touto cestou ďakujeme Borisovi Turčákovi za odvedené služby a prajeme mu v novom pôsobisku veľa úspechov.

O pohybe v kádri nášho mužstva vás budeme priebežne informovať. S výnimkou spomínaného Turčáka mal tréner Pecko k dispozícii takmer kompletný káder z minulej sezóny a chlapci si dnes s chuťou zahrali na skrátenom ihrisku modelovaný zápas. Do hry sa zatiaľ nezapojil obranca Martin Huba, ktorý vytrvalo krúžil okolo hracej plochy a druhú polovicu tréningu strávil v posilňovni.

Zajtra (sobota 9.1.) absolvujú hráči fyzické previerky pod vedením kondičného trénera Petra Boďa, FC Petržalka odohrá v rámci prípravy päť prípravných stretnutí, k prvému majstrovskému zápasu nastúpi 14. februára, v zápase 16. kola II. ligy privítame na domácom ihrisku MFK Skalica.

PROGRAM PLÁNOVANÝCH PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV:

16.01. FC Petržalka – KFC Komárno (11:00)
23.01. FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B
27.01. SK Líšeň - FC Petržalka
04.02. FC Petržalka – ŠKF Sereď
07.02. FC Petržalka – FK Rača