Braňo Spáčil: „Dvihnúť hlavy hore a zabojovať v dvoch zápasoch vonku o šesť bodov“

Muži  -  30 Sep 2022

Pred dvomi týždňami prišiel na ihrisku v druhom polčase, po skvelej individuálnej gólovej akcii dvíhal ruky nad hlavu a oslavoval so spoluhráčmi vyrovnávajúci gól do siete Šamorína. Po zápase však bolo všetko inak. Radosť vystriedal smútok po inkasovanom góle v samom závere na 1:2. Braňovi Spáčilovi sa po zápase nehovorilo ľahko, napriek tomu žiadosť o rozhovor neodmietol.

"Dostal som skvelú prihrávku, myslím že od Riša Lásika, naviedol som si loptu a veril som si aj na koncovku. Od začiatku som videl len bránu a bol som rád, že to vyšlo. Vyrovnali sme na 1:1 a pred nami bolo ešte veľa času otočiť zápas. Nakoniec, viete ako zápas skončil, mrzí ma to,“ povedal krátko po zápase. Opäť raz zafungovali petržalské striedania a aj tentoraz sa postaral o gól striedajúci hráč z lavičky. Čím to je? „Ťažko povedať, možno tým, že obrancovia súpera už majú niečo v nohách a prejavia sa čerstvé sily,“ zamyslel sa autor excelentnej individuálnej akcie zakončenej gólom.

Braňo Spáčil bol po príchode na ihrisko posilou. Oživil herný prejav a gólovou akciou aj nádeje na víťazstvo. Súper sa na istý čas dostal pod tlak, druhý gól visel vo vzduchu. O to viac bolel inkasovaný gól do našej siete v samom závere zápasu. „Čo na to povedať? Celý druhý polčas sme mali prevahu… Góly padajú aj v nadstavenom čase… Je to ako to je. Prehrali sme, musíme sa z toho dostať. Chce to dať hlavy hore a pobiť sa o body v nasledujúcich zápasoch. Taký je futbal, ideme ďalej.“

Tím nového trénera Zachariáša sa predstaví v nedeľu na ihrisku nováčika súťaže v Dolnom Kubíne, o týždeň neskôr nastúpi opäť na pôde súpera proti B-tímu MŠK Žilina. „Chceme zabojovať v dvoch zápasoch vonku o šesť bodov. Potrebujeme sa nastaviť v hlavách a ísť si za svojim. Necháme tam sto percent našich síl, chceme uspieť,“ nestráca vieru v schopnosti mužstva člen reprezentačného výberu SR U20, ktorý sa počas budúce leta predstaví na svetovom šampionáte dvadsiatok v Indonézii.

Braňo Spáčil na domácom európskom šampionáte U19 pre zranenie chýbal. S mužstvom však žil, po každom zápas v Trnave prišiel pozdraviť chlapcov do kabíny. Do mužstva jednoducho patrí. V ostatných dňoch bol súčasťou výberu trénera Rusnáka v prípravných zápasoch v Uzbekistane. „O domáci šampionát ma pripravilo zranené koleno. Chvalabohu, už je v poriadku, cítim sa dobre a to je to najdôležitejšie. Som vďačný za možnosť byť v repre, niekde vzadu vidím šampionát, ale Indonézia je ešte príliš ďaleko. Na to, aby som sa tam dostal, potrebujem podávať kvalitné výkony v klube a na reprezentačných zrazoch. To je mojou prioritou. Ostatné ukáže budúcnosť,“ komentuje s nadhľadom vyhliadky na účasť na budúcoročné MS U20 Braňo Spáčil.

Najbližšiu príležitosť ukázať svoj potenciál, spolu so spoluhráčmi, dostane už v nedeľu (2.10. o 15:00), kedy sa v zápase 11. kola II. ligy predstaví FC Petržalka v na pôde MFK Dolný Kubín.