Dávid Bordáč: ,,Som rád, že sa mi podarilo dať môj prvý seniorský gól na domácej pôde.''

Muži  -  17 Okt 2023

Vekom ešte doastenec si svoje prvé ostré seniorské minúty pripísal na pôde Šamorína pri našom vysokom víťazstve 7:0. Ďalšie minúty mu tréner Kuruc doprial v domácom zápase proti Liptovskému Mikulášu. Dávid naskakoval na záverečné minúty za nerozhodného stavu 1:1. Už o niekoľko minút rozjasal všetkých na štadióne, keď po štandardnej situácii vsietil víťazný gól zápasu a pre neho premiérový u seniorov.

Gratulujeme k prvému gólu medzi seniormi. Aké to boli pocity?

,,Ďakujem pekne, pocit to bol naozaj neopísateľný. Každý futbalista túži po takomto ukončení zápasu."

Čo pre teba znamená takýto gól a vôbec celkovo, že si v kádri A tímu a dostávaš svoje prvé seniorské minúty?
,,Gól pre mňa znamená veľmi veľa, keďže to bol môj prvý gól v seniorskom futbale. Takisto som rád, že sa mi podarilo môj prvý seniorský gól streliť na domácej pôde. Treba však tiež vyzdvihnúť aj Gašpiho, ktorý výborne zahral štandardnú situáciu, Kachnu, ktorý ukázal veľký prehľad, ale takisto aj Paťa, ktorý priamy kop vybojoval. To, že môžem byť súčasťou A-tímu je pre mňa veľká česť a som vďačný za každú minútu na ihrisku."

Ako sa cítiš v seniorskom tíme? Je to veľká zmena oproti dorastu? Čo ťa najviac prekvapilo? Čo je pre teba najväčšia zmena?
,,V seniorskom tíme sa cítim veľmi dobre, v kabíne je dobrá atmosféra. Je tam veľa mladých chalanov, s ktorými som hrával aj minulú sezónu, čiže si myslím, že ma chlapci prijali v pohode. Zmena je to naozaj veľká, či už z futbalovej stránky, ale takisto aj tým, že som obklopený dospelými ľuďmi. Najviac ma prekvapil výborný kolektív, ktorý je v tejto kabíne vytvorený, keďže som už veľakrát počul o tom, že v mužskom futbale už taký dobrý kolektív nie je, lebo každý hrá o svoje miesto na ihrisku. V tejto kabíne nič také nepociťujem. Najväčšiu zmenu určite vnímam na ihrisku. Rozdiel medzi mužským futbalom a dorasteneckým je naozaj veľký, ale snažím sa každým dňom si viac a viac zvykať na zmenu tempa hry."

V U19 si kapitánom tímu, ako zatiaľ hodnotíš sezónu?
,,Vstup do sezóny sme mali dobrý. Podarilo sa nám doma poraziť minuloročného majstra, MŠK Žilina. Takisto sme získali body s náročnými súpermi. Po týchto dobrých výkonoch však nastalo menšie zaváhanie v bratislavskom derby so Slovanom. Momentálne je tím opäť dobre naladený a sme pripravení nadviazať na výborné výkony zo začiatku sezony."

Aké máš ciele pre túto sezónu?
,,Čo sa týka cieľu v kategórii U19, tak jednoznačne chceme s chalanmi minimálne zopakovať minuloročný úspech. V A-tíme by som chcel nazbierať čo najviac úspešných minút a pomocť tímu ako sa len bude dať."

Aké maš ciele vo svojej kariére?
,,Hlavným cieľom v mojej kariére je určite hrať za seriózny zahraničný klub."

Keby si si mohol vybrať postupné kroky v tvojej kariére od dnešného dňa až po koniec, aké by boli a ako by vyzerala tvoja kariéra?
,,Momentálne by som jednoznačne chcel zostať v Petržalke a nazbierať čo najviac skúseností so seniorským futbalom, čo by mi v mojej kariére mohlo výrazne pomôcť. Určite by som však postupom času chcel ísť niekde do zahraničia."

Predstav sa trochu fanúšikom nášho klubu: kde si začínal, akými klubmi si prešiel a ako si sa dostal do nášho klubu?
,,Začínal som v mojom rodnom meste Svätý Jur. Tu som mal veľmi veľké sťastie na výborného trénera Patrika Volfa, ktorý ma naučil od úplného základu kopať do lopty. Nasledovalo moje ročné hosťovanie v bratislavskom Slovane, po ktorom som už putoval do FC Petržalka, kde mám takisto šťastie na výborných trénerov a zázemie."

Ako vyzerá tvoj bežný deň?
,,Môj bežný deň sa asi moc nelíši od dňa väčšiny športovcov v mojom veku. Doobedie stravim buď v škole alebo na ihrisku. Záleží ako mám tréning. Popoludnie väčšinou trávim na ihrisku, kde sa spoločne s mužstvom snažíme pripraviť na nasledujúci zápas."

Niekoľko ďalších informácií:

Tvoj futbalový vzor:
,,Môj futbalový vzor je Cristiano Ronaldo. Vždy ma udivovalo jeho odhodlanie a kreativita na ihrisku."

Tvoj životný vzor:
,,Môj otec. Chcel by som sa dokázať o svoju rodinu postarať tak, ako to dokazuje môj otec. Chcem byť pre moju rodinu oporou a dokázať na seba zobrať zodpovednosť."

Čo rád robíš vo voľnom čase:
,,Svoj volný čas rád trávim so svojimi kamarátmi alebo rodinou. Keď mám čas, rád sa zastavím na štadióne vo Svätom Jure, kde sa stretnem s bývalými spoluhráčmi."

Rituál pred zápasom:
,,Pred každým zápasom počúvam hudbu a pozerám si momenty z mojich minulých zápasov alebo zostrihy profesionálnych hráčov na mojom poste. Takisto si vizualizujem momenty, ktoré môžu v zápase nastať."

Čo ako prvé urobíš po zápase:
,,Hneď po zápase si premietam momenty zo zápasu a premýšľam, čo som mohol urobiť lepšie. Mám rád, keď sa nájde niekto, s kým sa o zápase môžem porozprávať. Či už so spoluhráčmi alebo s niekým, kto videl zápas z tribúny, pretože chcem počuť názor aj z iného uhla pohľadu."

Čo Ťa motivuje:
,,Chcem byť najlepší na ihrisku v každom jednom zápase. Futbal ma baví a chcem sa v ňom zlepšovať. Po zápase sa nikdy neuspokojím s výkonom, pretože to vždy môže byť lepšie. Podľa mňa pri športe na seba treba byť prísny, lebo iba tak sa dokáže človek zlepšovať."