Domáca výhra nad FK Pohronie 3:2

Muži  -  22 Aug 2022

V zápase 6. kole II. ligy zdolal náš tím na domácej pôde FK Pohronie 3:2, dva góly nášho mužstva zaznamenal Richard Lásik, tretí pridal Martin Privrel.

V úvodných sekundách zápasu vysunul Piroska Mareka Pittnera, ktorý obišiel brankára Slančíka, ale jeho zakončenie zastavil na bránkovej čiare obranca Pohronia Barbora. V 11. minúte vyrazil brankár Petržalky Sokol pokus Urgelu, po ktorom odkopol loptu na rohový kop ukrajinský zadák Sukhar. V 22. minúte zakončil po Harbovom priťuknutí Pittner. Brankár Adrián Slančík si na dvakrát poradil. Zakrátko vyrazil jeho náprotivok Peter Sokol nepríjemnú strelu Vladimíra Barboru. V 25. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Richard Lásik po prihrávke Briganta potiahol loptu po ľavej strane a svoj individuálny prienik zakončil presnou strelou na vzdialenejšiu žrď. Zakrátko hlavičkoval po rohovom kope vedľa Sokolovej brány Alex Holub. V 30. minúte bol brankár Petržalky na mieste pri strele Samuela Urgelu z hranice šestnástky. O chvíľu trafil Brazílčan Matheus Oliveira svojou bombou pravú žrď Sokolovej brány. Zakrátko mieril rovnaký hráč tesne vedľa a nepresný bol aj pokus kapitána Pohronia Blahúta o chvíľu neskôr. V 38. minúte zvonilo brvno Sokolovej svätyne po hlavičke Abraháma. Následne bol Peter Sokol znovu v permanencii, keď vyrazil Blahútovu strelu. 43. minúta priniesla ďalšiu šancu hostí, lenže po centri Vladimíra Barboru nepretlačili loptu do siete Klabník ani Čunta a spred bránkovej čiary ju odkopol v poslednej chvíli obranca Tymofii Sukhar. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad FK Pohronie v pomere 1:0.

Pred úvodom druhého polčasu si prítomní diváci uctili minútou ticha zosnulého dlhoročného fanúšika Petržalky pána Ladislava Gálla. Do druhého dejstva urobil tréner Petržalky Ján Haspra ml. jednu zmenu v zostave, keď Mareka Pittnera vymenil Branislav Spáčil. Na strane hostí vystriedal Jakuba Čuntu Ondrej Cíferský. V jeho úvode to skúšal domáci Harba, lenže jeho pokus zblokovala obrana Pohronia na roh. Po ďalšom rohovom kope Briganta hlavičkoval nad Slančíkovu bránu Martin Privrel. V 50. minúte hostia vyrovnali, keď sa z jedenástky nariadenej za faul Sukhara presadil sám faulovaný Patrik Blahút. V 62. minúte hlavičkoval po centri Štefanca prudko mladý Branislav Spáčil, lenže jeho zakončenie famózne vyrazil na roh brankár Adrián Slančík. O tri minúty to skúšal tiahlou strelou aktívny Blahút, ale pozorný Peter Sokol vytiahol výborný zákrok a vyrazil loptu na roh. 69. Minúta priniesla hlavičku Viktora Tatara, ktorá tesne minula bránu Petržalky. O štyri minúty neskôr trafil Šimon Štefanec z priameho kopu brvno Slančíkovej brány. V 76. minúte sa Petržalka druhýkrát v zápase ujala vedenia. Roland Gerebenits našiel pred pokutovým územím voľného Richarda Lásika, ktorý exportnou strelou trafil horný roh Slančíkovej brány. Strelil tak svoj druhý gól v zápase. V 86. minúte zvýšil na 3:1 pre Petržalku po Sliackeho rohu presnou hlavičkou Martin Privrel. V závere stretnutia najskôr vyrazil Peter Sokol na roh Blahútov obstrel. V nadstavenom čase znížil na 2:3 z pohľadu Pohronia po Barborovom centri z priameho kopu hlavou Viktor Tatar. Petržalka tak v napínavom stretnutí zdolala FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa v pomere 3:2.

Najbližšie stretnutie čaká čiernobielych už v stredu 24.8.2022 o 17:00, kedy sa v 2. kole Slovnaft Cupu predstavia na pôde družstva TJ Kopčany.

Autor: Tomáš Emrich. Foto: Martin Gabura
FC PETRŽALKA – FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA 3:2 (1:0)

Góly: 25., 76. Lásik, 86. Privrel - 50. Blahút (11m), 90. Tatar
ŽK: Mateus de Oliveira, Urgela, Brodziansky
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Privrel, Stašík, Sukhar,Pittner (46. Spáčil), Bobrovský (90. Riznič), Lásik, Piroska (59. Štefanec), Brigant (72. Sliacky), Harba (59. Gerebenits)
FK Pohronie: Slančík - Klabník, Holub, Čunta (46. Cíferský), Kren, Mateus de Oliveira, Urgela (79. Laktionov), Blahút, Barbora, Tatar, Abrahám (75. Brodziansky)