Erik Hurný pred zápasom v Podbrezovej: „Koncentrovaným výkonom k bodovému zisku!“

Muži  -  19 Feb 2021

Pôsobil v mládežníckych tímoch v Prešove, v Trenčíne, do seniorského futbalu nakukol stále iba 18-ročný útočník v Poprade. Svoje kvality naznačil v príprave víťazným gólom do siete Nitry, v dueli so Skalicou oživil po príchode na ihrisku hru a bol blízko gólového zásahu. O doterajšom, zatiaľ krátkom pôsobení v našom klube, sme hovorili s ERIKOM HURNÝM.

V dueli so Skalicou prišiel na ihrisko do druhej časti hry. Priniesol pohyb, zrýchlil hru a bol krôčik od gólu, keď loptu z prvej posielal do protipohybu brankára. Žiaľ, chýbala jej potrebná razancia a brankár jeho pokus zneškodnil. Dvojgólový náskok by Skaličania už ťažko dobiehali. „Bol to ťažký zápas, mohli sme v ňom vyhrať aj prehrať. Stretnutie malo tempo, kvalitu, škoda, že sme inkasovali v samom závere. A čo povedať v súvislosti s mojou šancou? Mohol som si loptu prebrať a zakončovať druhým dotykom. Škoda, mohli sme byť po zápase veselší,“ povzdychol si pri spomienke šancu v záverečnej štvrťhodine duelu proti Skalici Erik Hurný.

Pred štartom jarnej časti podpísal v Petržalke prestupové lístky do roku 2023. „Našiel som tu skvelé podmienky, kabína je super, verím, že sa mi bude dariť aj na ihrisku a pomôžem Petržalke k dobrým výsledkom. Doteraz som hrával v strede zálohy, teraz si zvykám na nový post, dúfam, že mi bude sedieť.“

Naše mužstvo dokázalo v príprave zvíťaziť v Nitre i v Seredi. Víťazný gól pod Zoborom strelil práve Erik Hurný. Zajtra nastúpi tím trénera Pecka na ihrisku ambiciózneho celku v Podbrezovej, hoci tentoraz bude chýbať vykartovaný Viktor Jedinák. „Cesta k úspechu vedie cez koncentrovaný výkon. Ak nadviažeme na predošlé výkony, verím, že v Podbrezovej uspejeme,“ netají ambície 18-ročný rodák zo Svidníka, s bydliskom v Stropkove, Erik Hurný. Aké sú dlhodobé plány talentovaného futbalistu? „Všetko sa bude odvíjať od mojich výkonov. Ak sa mi podarí byť rozdielovým hráčom, mohol by som si niekedy zahrať v 1. lige. Ideálne, ak by sa mi to podarilo práve v drese Petržalky,“ dodal na záver.

Zajtrajší zápas 17. kola II. ligy FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka má výkop o 13:30, hlavným rozhodcom stretnutia bude Martin Ježík, televízni diváci môžu zápas sledovať od 13:25 na TV Futbalnet https://futbalnet.tv/2liga-20202021-17kolo-fk-zeleziarne-podbrezova-fc-petrzalka

VIZITKA – ERIK HURNÝ

Dátum narodenia: 10.12.2002
Miesto narodenia: Svidník
Post: stredopoliar, útočník
Číslo dresu: 17
Najobľúbenejší klub: Manchester United
Najobľúbenejší futbalista: Cristiano Ronaldo