Filip Krížik si odbil proti Žiline petržalskú druholigovú premiéru

Muži  -  03 Mar 2022

Slovo „petržalská“ v nadpise, má v príbehu FILIPA KRÍŽIKA špeciálny význam. Mladý 19-ročný brankár nastúpil v nedeľu proti žilinskému B-tímu v II. lige na svoj druhý druholigový zápas. On sám ho však považuje za svoju skutočnú, ostrú premiéru. Prečo?

"Počas minulej sezóny som odchytal posledný jesenný domáci zápas za B-tím Slovana proti Dubnici. Ale ja tento štart ako premiérový nerátam. Viem, že na zápas nebol k dispozícii brankár, vytiahli ma z 19-ky na poslednú chvíľu, hralo sa bez divákov… Mal som z toho úplne iný pocit ako z nedeľňajšieho stretnutia proti Žiline. Toto bolo to pravé, futbalové prostredie. Pre mňa zostane „prvým“, naozaj majstrovským zápasom v II. lige, tento v petržalských farbách,“ ponúkol vysvetlenie Filip Krížik.

Jeho nominácia do jarnej ouvertúry možno niekoho prekvapila. Kedy sa dozvedel Filip o tom, že pôjde medzi žrde? „Až v deň zápasu. Priznávam, cítil som nervozitu, ale prevládala radosť. Po rozcvičke to zo mňa opadlo, zrazu boli obavy preč, chcel som chytať a bol som rád, že idem do brány,“ hovorí o svojich pocitoch tesne pred výkopom zápasu.

Onedlho jeho radosť naštrbil inkasovaný gól po skvelej strele z priameho kopu Žilinčana Mysloviča. „Kopol to veľmi dobre. Bola to štandardka z ideálnej vzdialenosti, dávam si tento gól trochu za vinu. Lopta smerovala na moju stranu, tú by si mal brankár pokryť,“ povedal sebakriticky a dodal: „V múre stáli okrem našich hráčov aj hráči v žltých dresoch súpera. Jeden z nich sa na poslednú chvíľu sklonil a ponad neho preletela lopta. Videl som ju na poslednú chvíľu, nestihol som zareagovať.“

Filip Krížik počas prípravného zápasu v rámci zimnej prípravy v Zlatách Moravciach.

Ten istý hráč poslal v prvom polčase na Krížikovu bránu ešte jednu skvelú strelu z priameho kopu. V tomto prípade sa Filip blysol skvelým zákrokom.Podarilo sa mi loptu na poslednú chvíľu štuchnúť prstami. Oodrazila sa od žrde do mňa a potom smerovala mimo bránu. Mierny kontakt tam bol a tentoraz to stačilo na úspešný zákrok,“ zalovil v spomienkach na dôležitý moment zápasu.

V tej chvíli nemohol tušiť, že skóre zápasu zostane až do samého konca nezmenené. Hostia zvíťazili v nedeľu na našom štadióne 1:0. „Čo k tomu dodať? Škoda nevyužitých šancí v prvej časti hry, ak by sme do polčasu vyrovnali, mohol z toho byť iný zápas. Najmä Hurného strela sa pýtala do brány. Prehra nás mrzí, vieme, že potrebujeme zbierať dôležité body do tabuľky. Bez toho to nepôjde.“

Už v nasledujúcom kole sa predstaví naše mužstvo v Bardejove. Tréner Auxt však ešte pred výkopom avizoval, že príležitosť medzi žrďami počas jari dostanú obidvaja mladí petržalskí brankári. „My nie sme rivali. S Peťom Sokolom máme výborný vzťah, tak je to medzi všetkými brankármi v Petržalke. Počas zimnej prípravy sme absolvovali viacmenej rovnakú minutáž, obidvoch nás posúvajú odchytané zápasy smerom dopredu. S trénerom Mentelom sme si podrobne prebrali všetky dobré aj nesprávne riešenia z nedeľňajšieho zápasu, verím, že svojimi výkonmi na jar mužstvu pomôžeme.“

Z východu sme zvykli nejaké tie bodíky privážať. „A sme odhodlaní v tejto „tradícii“ pokračovať. Motivácia, chuť podať dobrý výkon a pobiť sa o dobrý výsledok, nám nechýba. Potrebujeme podávať maximálne výkony a body prídu. Áno, sme dobre naladení a do Bardejova pôjdeme zabojovať o tri body,“ dodal na záver Filip Krížik. Držíme palce. Jemu a celému mužstvu!

...a v petržalskej premiére v II. lige proti MŠK Žilina B.