Kanonáda v Šamoríne – víťazstvo 7:0!

Muži  -  21 Aug 2023

V zápase 4. kola II. ligy deklasovalo mužstvo trénera Kuruca domáci FC ŠTK 1914 Šamorín 7:0. Hetrik zaznamenal Lukáš Gašparovič, ďalšie góly pridali Riznič, Assuncao, Babovič a Sliacky.

Už v 2. minúte zahrávala Petržalka po faule Pančíka na Oduka v šestnástke pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Lukáš Gašparovič a presnou strelou do horného rohu otvoril skóre zápasu. O šesť minút neskôr mal na kopačke vyrovnanie domáci Szabó, ale jeho pokus zblokoval na roh Matej Riznič. Po následnom rohovom kope hlavičkoval do bočnej siete Olejník. V 12. minúte to skúšal znovu nepresne hlavou Stanislav Olejník. 18. minúta priniesla ďalší závar pred bránou Petržalky, keď po rohu Szabóa hlavičkoval smerom na vlastnú bránu Filip Oršula, ale pozorný Pavel Halouska skvele vyrazil loptu na roh. O štyri minúty zasiahol gólman Veszelinov pri strieľanom centri Gašparoviča a na opačnom konci ihriska netrafil z dobrej pozície bránu Petržalky domáci Máté Szolgai. V 33. minúte odkopol brankár ŠTK loptu do bezpečia pred rútiacim sa Odukom. 37. minúta priniesla gól Petržalky, keď sa po kolmici Nombila a následnom centri Gašparoviča presadil strelou po zemi Matej Riznič. O tri minúty pridala Petržalka tretí gól, keď znovu Nombil prihral Lukášovi Gašparovičovi, ktorý presnou prízemnou strelou rozvlnil sieť. Prvé dejstvo uzavrela nepresná strela domáceho kapitána Juraja Pančíka. Po prvom polčase tak viedla Petržalka v Šamoríne 3:0.

Do druhého dejstva urobil domáci kormidelník Juraj Ančic dve zmeny, keď namiesto Stanislava Olejníka a Alda Baeza nastúpili Ladislav Botló a Tomáš Nagy. V 50. minúte prestrelil zblízka Halouskovu svätyňu Leginus. Na opačnej strane hracej plochy zblokovali obrana Šamorína pokus Ogagu nad bránu. O päť minút prišli v rýchlom slede strela Patrika Čiernika, ktorú pokryl Veszelinov, ďalšia strela aktívneho Ogagu, ktorá letela nad a strelecký pokus Petra Onuohu do Veszelinovho náručia. Následne musel opäť po Gašparovičovom centri z priameho kopu zasahovať brankár Šamorína a na mieste bol aj pri ďalšej Čiernikovej strele. V 67. minúte uzavrel svoj hetrik po ďalšej skvelej prihrávke Cletusa Nombila presným zakončením pravou nohou Lukáš Gašparovič. O cvhíľu sa snažil znížiť neúnavný Leginus, ale Pavel Halouska sa mu vrhol pod nohy a loptu chytil. V 75. minúte minul lob striedajúceho Viktora Sliackeho bránu Šamorína. O dve minúty viedla Petržalka už 5:0, keď svoj individuálny prienik zakončil s prehľadom Dave Assuncao, keď obišiel brankára a zasunul loptu do prázdnej brány. 80. minúta priniesla šiesty gól Petržalky, keď najskôr Sliackeho zakončenie zablokoval obranca Jakub Čunta, potom Babovič trafil žrď, Assuncaovu strelu vykopol Čunta z bránkovej čiary, ale dorážka Matiju Baboviča už rozvlnila sieť. V 86. minúte po akcii striedajúcich hráčov Petržalky prehlavičkoval bránu domácich po Assuncaovom centri Babovič. V 88. minúte uzavrel skóre zápasu na konečných 7:0 po Nombilovom pase presnou strelou mladý krídelník Viktor Sliacky.

Petržalka tak zdolala FC ŠTK 1914 Šamorín na jeho pôde vysoko 7:0, najbližšie stretnutie čaká na zverencov Michala Kuruca v stredu 23.8.2023 o 17:00, keď sa predstavia v 2. kole Slovnaft Cupu na pôde FC Slovan Častá.

FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN - FC PETRŽALKA 0:7 (0:3)

Góly: 2., 40., 67. Gašparovič (1. z 11m), 37. Riznič, 77. Assuncao, 80. Babovič, 88. Sliacky
ŽK: M. Szolgai, Leginus - Oduko
ŠTK Šamorín: Veszelinov - Čunta, M.Szolgai (72. Kudláč), Szabó (60. Demjanovič), Leginus (76. Tarcsi), Owusu, Olejník (46. Botló), B. Szolgai, Baez (46. Nagy), Pančík, Marič-Bjekič
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský, Nombil, Gašparovič (81. Bordáč), Riznič (64. Halo), Oduko (73. Sliacky), Čiernik (64. Assuncao), Onuoha (64. Babovič)

FC ŠTK 1914 Šamorín - FCPA 0:7 (0:3)