Krôčik od trojbodového zisku, so Skalicou remíza 1:1

Muži  -  15 Feb 2021

V zápase 16. kola II. ligy remizoval náš tím s MFK Skalica 1:1, autorom gólu bol v 67. min Lukáš Gašparvovič, za hostí vyrovnal z pokutového kopu Daniel Šebesta.

V 16. kole II. ligy privítala Petržalka na domácej pôde družstvo MFK Skalica. Pred úvodným výkopom si prítomní uctili minútou ticha pamiatku nedávno zosnulého legendárneho hráča, trénera a funkcionára Jozefa Vengloša. V 4. minúte po rohu Baumgartnera hlavičkoval nebezpečne kapitán Skalice Ranko, ktorého pokus gólman Ševčuk skvele vyrazil a následnú dorážku Daniela Šebestu zblokovala obrana Petržalky. Na opačnej strane sa dostala lopta po priamom kope Gašparoviča k Viktorovi Jedinákovi, ktorý zblízka trafil len do bočnej siete. 16. minúta priniesla hlavičku Alexandra Horváta, ktorú pokryl brankár Junas. O šesť minút mieril tesne vedľa brány Skalice z priameho kopu Lukáš Gašparovič. Onedlho mieril tesne nad aj hosťujúci Nemergut. V 33. minúte kryl Vadim Ševčuk aj strelu Baumgartnera. Po prvom polčase bol tak stav zápasu nerozhodný 0:0.

Do druhej časti hry nastúpila Petržalka s jednou zmenou, keď Španiela Oscara Matellana vymenil Erik Hurný. V úvode druhej polovice stretnutia to skúšal krížnou strelou Daniel Šebesta, lenže brankár Ševčuk vyrazil jeho pokus na roh. V 54. minúte trafil po peknej kombinácii Obročníka s Hubom do žrde Kristián Mihálek. Na opačnom konci ihriska nemieril presne hosťujúci Michal Horodník. O ďalších sedem minút napálil loptu do žrde domácej brány Denis Baumgartner, následne sa neujali nepresná hlavička Nemerguta ani strela Viktora Jedináka na opačnej strane. V 67. minúte otvorila Petržalka skóre zápasu. Strela Michala Obročníka sa od brvna odrazila ku kapitánovi čiernobielych Gašparovičovi, ktorý hlavou prekonal brankára Junasa. V 72. minúte to znovu skúšal Denis Baumgartner, lenže jeho krížna strela letela mimo Ševčukovej svätyne. Onedlho mal obrovskú šancu vyrovnať hráč Skalice Daniel Šebesta, lenže pri samostatnom nájazde tesne minul bránu Petržalky. Na opačnej strane ihriska mal veľkú šancu striedajúci mladík Erik Hurný, ktorému prihral Viktor Jedinák, lenže Martin Junas jeho krížny pokus vykopol nohou. V 86. minúte vyrovnala Skalica gólom Daniela Šebestu z pokutového kopu nariadeného po ruke Pavla Farkaša v pokutovom území. Nasledovala tvrdá strela Martina Mášika, ktorá vyprášila Ševčukove rukavice. O chvíľu videl druhú žltú a následne červenú kartu Viktor Jedinák. Dôvodom bolo odkopnutie lopty v prerušenej hre a tak dohrávala Petržalka oslabená o jedného hráča. Skalica krátku presilovku nevyužila a tak si s Petržalkou rozdelila po jednom bode za remízu 1:1.

AUTOR: Tomáš Emrich
FC PETRŽALKA - MFK SKALICA 1:1 (0:0)

Góly: 67. Gašparovič – 86. Šebesta (11m)
ČK: 88. Jedinák (FCP)

FC PETRŽALKA: Ševčuk – Mihálek, Farkaš, Filipiak, Trajkovski – Horvát (83. Kudlička), Obročník, Jedinák, Huba (69. Sliacky) – Gašparovič (90+. Mihál), Oscar (46. Hurný, 90+. Dopater)
MFK SKALICA: Junas, Nemergut, Ranko, Černek, Nečas, Hollý, Mášik, Baumgartner (90. Škovran), D. Šebesta, A. Šebesta (90. Straczek), Horodník (80. Kollár)

FCPA - MFK Skalica 1:1 (0:0)