Lukáš Gašparovič pred duelom v Dubnici: „Nadviazať na nedeľu a priviesť body!“

Muži  -  01 Dec 2020

Zápasy II. ligy pokračujú v rýchlom slede, po nedeľňajšom stretnutí s béčkom Slovana sa predstaví tím trénera Pecka už zajtra (streda 2.12.) na Považí proti FK Dubnica nad Váhom.

V priebehu ôsmich dní odohrá naše mužstvo tri zápasy. Pod víťazstvom proti B-tímu bratislavského Slovana je aj gólový podpis Lukáša Gašparoviča. Jeho spolupráca s Borom Turčákom je excelentná. Po tom, ako si pripísali jeden druhému gólové asistencie na góly v Trebišove, našli v nedeľu kľúč aj k otvoreniu obrany Slovana. „Niekedy hráme takmer naslepo. Nie je sa čo čudovať, prvýkrát sme sa stretli veľmi dávno v minulosti v prípravke a nejaký ten zápas máme spolu odohraný aj v petržalských farbách. Boris urobil skvelú prácu, dočahoval v šprinte ťažkú loptu, čakal som, že ju pošle pod seba. Podarilo sa,“ komentoval gólovú príležitosť Luki Gašparovič a nezabudol oceniť aj zásluhu Viktora Jedináka. „Na sto percent dodnes neviem či to bol on, ale má na góle veľký podiel. Tým, že naviazal na seba pohybom stopéra súpera, odkryl miesto pre mňa,“ dopĺňa Lukáš Gašparovič.

Nastúpili sme na zápas po dlhšom období, ale s jednoznačným cieľom vyhrať. Som rád, že sa nám to podarilo. Súper bojoval zo všetkých síl, myslím si však, že sme mali navrch. Tešíme sa z trojbodového zisku.“

Aj vďaka nedeľňajším bodom figuruje FC Petržalka so 17-bodovým nástrelom na skvelom 6. mieste tabuľky. „Tabuľka je vyrovnaná, pred nami sú ešte dva zápasy a pred nami výzva získať v nich čo najviac bodov,“ pozerá sa smerom dopredu náš „Luka Modrič“ a optimisticky vyznieva aj jeho vyjadrenie smerom k zajtrajšiemu stretnutiu v Dubnici. „Tvrdo sme pracovali počas celého obdobia počas prerušenej súťaže, bola by škoda, keby sme nevyužili natrénované na zisk ďalších bodov proti Dubnici a doma s Banskou Bystricou. Máme to dobre rozbehnuté, čakám zajtra náročný zápas na náročnom teréne, nič to však nemení na našich ambíciách cestovať z Dubnice domov s bodovým ziskom,“ dodal na záver Lukáš Gašparovič.

Zápas 14. kola II. ligy FK Dubnica nad Váhom – FC Petržalka (streda 2.12.) má výkop už o 12:30, hlavným rozhodcom stretnutia bude Kristián Micheľ, na čiarach mu budú asistovať Peter Mihalík a Rastislav Kuba.