Novým trénerom FC Petržalka sa stal Michal Kuruc

Muži  -  04 Apr 2023

Trénera Alexandra Zachariáša nahradil na poste hlavného trénera FC Petržalka Michal Kuruc.

Alexander Zachariáš viedol premiérovo mužstvo v zápase 12. kola na pôde MŠK Žilina, kde naše mužstvo podľahlo 0:3, no v ďalších stretnutiach doviedol Petržalku k víťazstvám doma s Trebišovom (3:0), v Dolnom Kubíne (2:0), po prehre v Dubnici (0:1) zaknihoval trojbodové zápisy po výhrach doma nad Púchovom (1:0) a Slovanom B (2:0), a po remíze s Myjavou (1:1) posunul naše mužstvo výsledkovo do stredu druholigovej tabuľky.

"Na základe jarných výsledkov a výkonov sme sa rozhodli pre tento nepopulárny krok a ukončili sme spoluprácu s Alexandrom Zachariášom. Chcem sa mu v mene klubu poďakovať za odvedenú prácu a za to, že si na jeseň vyhrnul rukávy a pomohol nám v neľahkej situácii. Cítili sme, že mužstvo potrebuje impulz a rozhodli sme sa angažovať Michala Kuruca, s ktorým sme sa dohodli na zmluve do konca aktuálnej sezóny. Všetci vieme, že výkony a výsledky musia byť iné, hráči si to musia uvedomiť a dokázať to na ihrisku. Michal bude mať na spoznanie sa s tímom krátky čas, keďže už zajtra nás čaká dohrávka s Komárnom. Verím, že tento impulz kabíne pomôže,“ vyjadril sa k zmene na trénerskej lavičke generálny manažér FC Petržalka Andrej Kalina.

41-ročného Michala Kuruca si fanúšikovia pamätajú najmä z dvojročného pôsobenia v FC ŠTK 1914 Šamorín, nový tréner podpísal v Petržalke zmluvu do 30. júna 2023.

Premiéru na petržalskej lavičke absolvuje tréner Kuruc už zajtra (streda 5.4.) , v dohrávanom zápase 22. kola, kedy na domácom štadióne privítame mužstvo KFC Komárno.