Patrik Bombík strelil Podbrezovej životný gól: „Zajtra do Banskej Bystrice s túžbou zopakovať piatok“

Muži  -  19 Apr 2022

Vyrastal v Bardejove, no už v 15-tich rokoch sa presunul do Žiliny, kde okúsil mládežnícku Ligu majstrov a zaznamenal 7 štartov v mládežníckych reprezentačných výberoch. Počas zimy prišiel PATRIK BOMBÍK do Petržalky a po tom, čo si pripísal premiérové štarty proti Slovanu B a Skalici, mu stačilo v piatkovom zápase len 5 minút v závere zápasu, aby víťazným gólom nasmeroval naše mužstvo k trom bodom na pôde lídra druholigovej tabuľky. Ako sám hovorí, bol to zatiaľ jeho top moment kariéry.

"Popravde, moc som neveril, že by mohla lopta ku mne prepadnúť, ale stalo sa. A potom som sa už len sústredil, aby som ju prebral a vystrelil. Mieril som k žrdi, nakoniec však aj vďaka teču domáceho hráča lopta skončila v sieti. Keď tak o tom uvažujem s odstupom času, súhlasím s vami. Nikdy som nezažil zápas, v ktorom by som rozhodol o výhre v poslednej minúte zápasu. Áno, bol to môj najsvetlejší moment doterajšej kariéry,“ povedal hrdina piatkového duelu v Podbrezovej Patrik Bombík.

V skutočnosti, ako on sám hovorí, bolo na ihrisku hrdinov podstatne viac. „Vyhrali sme to spolu ako kolektív. Každý z nás na ihrisku zamakal, odviedol maximum. Ako nám zdôrazňuje aj tréner, každý hráč je rovnako dôležitý a pre mužstvo potrebný, či už nastúpi v základe alebo vstúpi do hry v priebehu zápasu z lavičky. To sa potvrdilo aj v Podbrezovej,“ zdôraznil Paťo a smerom k ofenzívnej aktivite v závere zápasu za stavu 2:2 dodal: „Áno, aj bol by bol z ihriska lídra tabuľky cenný, ale už predtým sa tlačili do koncovky Erik Hurný a Maťo Riznič. Išli sme do poslednej sekundy za víťazstvom a nakoniec sme sa dočkali.“

Zápas v Podbrezovej sledovali štyria skalní fanúšikovia Petržalky. „Ale my sme ich podporu vnímali a cítili celý zápas. Možno aj preto sme nakoniec dokráčali za svojím cieľom. Sme radi, že prišli. Po zápase sme sa im mohli ísť poďakovať, verím, že po takomto obrate neľutovali, že merali cestu do Podbrezovej,“ povedal Patrik Bombík, ktorý sa tak trochu pripomenul aj mládežníckym reprezentačným trénerom.

Foto: FB FK Železiarne Podbrezová

V drese SR16 odohral 5 zápasov, v decembri 2018 štartoval na Winter Tournament v Izraeli a v máji 2019 strelil premiérový reprezentačný gól do siete Dánska. Vo výbere U17 nastúpil pod vedením trénera Fodreka v dvoch domácich dueloch proti Chorvátsku. „Reprezentačnú kapitolu som samozrejme definitívne neuzavrel. Pribrzdilo ma zranené koleno, aj preto som vďačný Petržalke za šancu nastupovať v mladom veku v II. lige. Mojim cieľom je odvádzať tu kvalitné výkony, nazbierať čo najvyššiu minutáž a odovzdať maximum pre mužstvo. Áno, mám stále iba 19 rokov, je na mne aby som zamakal a verím, že reprezentačná pozvánka ešte niekedy môže prísť.“

V piatok zdolala Petržalka lídra tabuľky, zajtra čaká našich chlapcov duel ako cez kopirák, proti ďalšiemu ašpirantovi na postup, proti aktuálne druhým vojakom z banskobystrickej Dukly. Zopakuje mužstvo a Bombík husársky kúsok a privezie zo Štiavničiek ďalšie body?

"Kiežby ste mali pravdu. Popravde, nie je dôležité, kto strelí víťazný gól, dôležité je, aby sme nadviazali na predošlý zápas a vybojovali ďalší cenný výsledok. Hráme proti druhému mužstvu tabuľky, ale v piatok sme sa presvedčili, že môžeme uspieť aj proti silným súperom. Nemáme sa čoho báť, pôjdeme naplno a verím, že aj zajtra potešíme fanúšikov hrou i výsledkom.“ dodal na záver Patrik Bombík.

Dohrávaný zápas 23. kola II. ligy MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka má výkop o 17:00, duel na štadióne na Štiavničkách bude rozhodovať Michal Čiernik, na čiarach mu budú asistovať Tomáš Vorel a Michal Sluk.

VIZITKA – PATRIK BOMBÍK

Dátum narodenia: 22.2.2003
Miesto narodenia: Bardejov
Post: Útočník, krídelník
Číslo dresu: 18
Najobľúbenejší hráč: Neymar
Najobľúbenejší klub: Paris Saint Germain
Predzápasový rituál: „Prežehnám sa a poďakujem Bohu za to, že tu môžem byť a môžem hrať tento zápas.“
Foto: Daniel Stehlík / cvaksk.sk