Predstavujeme nováčikov v drese FC Petržalka: Peter Chríbik

Muži  -  17 Feb 2023

Ďalšou posilou pred štartom jarnej časti II. ligy je bývalý prvoligový hráč Nitry a Pohronia, stredopoliar Peter Chríbik.

V prípravných zápasoch ste mohli vidieť v akcii novú akvizíciu FC Petržalka, 24-ročného stredopoliara Petra Chríbika. Po podpise zmluvy môžeme naisto rátať s jeho službami v jarnej časti aktuálneho druholigového ročníka.

"Po odchode Obročníka a ukončení kariéry Lásika sme hľadali alternatívu pre vystuženie stredovej formácie, pre jej doplnenie a vyváženie sme sa rozhodli osloviť Peťa Chríbika. Vyzdvihol by som najmä jeho defenzívu v strede poľa, cenné sú tiež jeho prvoligové skúsenosti a prehľad v hre. Vyniká postavou, kvalitnou rozohrávkou a defenzívnymi kvalitami, som rád, že pre jarnú časť sezóny máme v kádri hráča jeho kvalít,“ komentoval príchod rodáka z Makova generálny manažér FC Petržalka Andrej Kalina.

Peter Chríbik nastupoval v sezóne 2016/17 v drese MŠK Žilina v kategórii U19 a zároveň v béčku, vrcholom jeho doterajšej kariéry je jeho 31 štartov v najvyššej slovenskej ligovej súťaži v drese FK Pohronie a FC Nitra. Fortunaligový debut absolvoval pred tromi rokmi (15. februára 2020) v zápase 19. kola v drese Pohronia, zhodou okolností práve na štadióne pod Zoborom v Nitre, kde neskôr pôsobil v jarnej časti sezóny 2020/21.

Počas zimnej prípravy nastúpil vo všetkých šiestich prípravných zápasoch nášho mužstva a v strede poľa si nachádza čoraz pevnejšie miesto na poste defenzívneho štítu tímu trénera Zachariáša.