Prehra 1:2 na pôde béčka Slovana

Muži  -  10 Máj 2021

V zápase 28. kola podľahlo nšae mužstvo béčku bratislavského Slovana 1:2, úvodný gól zápasu strelil v 18. min Viktor Sliacky, domáci otočili výsledok dvomi gólmi Martina Huberta.

Prvú šancu zápasu mal v 4. minúte Jakub Kudlička, ale z dobrej pozície minul Hrdinovu bránu. v 13. minúte vystrelil kapitán Petržalky Lukáš Gašparovič, lenže gólman Adam Hrdina jeho pokus kryl. 18. minúta priniesla prvý gól zápasu, keď pekne prenikol po ľavej strane Viktor Sliacky a presnou prízemnou strelou prekonal Hrdinu. V 36. minúte hlavičkoval kapitán belasých Martin Hubert mimo Sokolovej svätyne. O tri minúty mal veľkú šancu Samuel Kozlovský, lenže trafil iba bočnú sieť. O chvíľu vysunul dlhým pasom Mrnka Gašparoviča, ktorého strelu vyrazil brankár Hrdina. V závere prvého polčasu to ešte skúšal strelou z ľavej strany Michal Obročník. Brankár Slovana Hrdina ale jeho pokus na dvakrát dokázal skrotiť. Po prvom dejstve tak viedla Petržalka nad Slovanom B 1:0.

Na druhý polčas vybehli oba tímy v nezmenenom zložení. V 50. minúte vymenil zraneného Michala Obročníka Sebastián Gembický. V 55. minúte mal obrovskú možnosť zvýšiť práve striedaúci Gembický, lenže jeho strela letela tesne nad bránu Slovana. V 69. minúte Slovan vyrovnal, keď sa presnou strelou k žrdi z približne dvadsiatich metrov presadil Martin Hubert. V 77. minúte sa domáci tím ujal vedenia. Brankár Sokol fauloval v pokutovom území a nariadenú jedenástku premenil na svoj druhý gól v stretnutí Martin Hubert. V 86. minúte hlavičkoval Viktor Vondryska  tesne vedľa. Zo záverečného náporu sa Petržalke nepodarilo vyrovnať a tak na Pasienkoch podľahla  Slovanu B 2:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Mareka Kausicha v sobotu 15.5.2021 o 17:00 na domácej pôde proti FK Dubnica nad Váhom.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA B - FC PETRŽALKA 2:1 (0:1

Góly: 69. 77. Hubert (2. z11m) – 18. Sliacky

SLOVAN BRATISLAVA B: Hrdina - Mičák, Lacko, Laczkó (59. Lichý), Baláž, Schlossár (85. Lieskovský), Habodasz, Kušnír (85. Čongrády), Mišovič (59. Jackuliak), Rosenberger (90.Čech), Hubert.
FC PETRŽALKA: Sokol - Kozlovský, Sliacky, Mrnka (61. Vondryska), Mihálek (75. Tóth), Obročník (50. Gembický), Oscar (75. Hronec), Kudlička (75. Horvát), Farkaš, Filipiak, Gašparovič