Proti Šamorínu rekordné druholigové víťazstvo 7:0!

Muži  -  21 Okt 2021

V dohrávke 12. kola II. ligy deklasoval tím trénera Auxta FC ŠTK 1914 Šamorín výhrou 7:0. Po dva góly zaznamenali Danek a Turčák, po jednom pridali Nagy, Harba a Tvrdík.

V 6. minúte hlavičkoval Marko Kelemen vedľa Vantrubovej brány. Už o tri minúty strelila Petržalka prvý gól zápasu. Mladý krídelník Patrik Danek obišiel kapitána Šamorína Juraja Pančíka a strelou z uhla po zemi prekonal brankára Vantrubu. V 22. minúte tesne minul Ševčukovu bránu svojím pokusom Bright Owusu. O sedem minút neskôr mal veľkú šancu opäť Kelemen, ktorého hlavičku po rohovom kope gólman Vantruba famźone vyrazil nad brvno. 34. minúta priniesla nepresnú strelu Jakuba Hronca. O ďalšie štyri minúty znovu hlavičkoval nad aktívny Kelemen. V 40. minúte zvýšila Petržalka vedenie. Stašík fauloval v pokutovom území Šimona Štefanca a nariadenú jedenástku s istotou premenil Boris Turčák. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Šamorínom 2:0.

Do druhého dejstva urobil kouč hostí Michal Kuruc štyri zmeny v zostave. Štvoricu Štefanka, Nebyla, Owusu a Vera nahradili Henry Frack Bahi, Aldo Baez, Denis Jančo a Ernest Boateng. V úvode druhej polovice stretnutia prestrelil bránu Petržalky striedajúci Jančo. V 49. minúte dali čiernobieli tretí gól. Štefanec prihral loptu Turčákovi, ktorý krásnou prízemnou strelou z ľavej strany zvýšil s prispením žrde na 3:0 a strelil tak svoj druhý gól v stretnutí. O sedem minút neskôr to už bolo 4:0 pre Petržalku. Štefanec našiel centrom Tomáša Nagya, ten sa zorientoval v pokutovom území Šamorína a zblízka prekonal brankára Vantrubu. Onedlho to skúšal nepresne striedajúci Erik Hurný. V 68. minúte vystrelil pekne Denis Jančo, lenže gólman Ševčuk vytesnil tento pokus na roh. Na opačnej strane ihriska letel lob Harisa Harbu tesne nad a vzápätí netrafil po rýchlom protiútoku odkrytú bránu Petržalčan Spáčil. O chvíľu trafil hosťujúci Malý len do bočnej siete Ševčukovej brány. V 72. minúte zvýšil stav stretnutia na 5:0 pre Petržalku svojím druhým gólom v zápase Patrik Danek, keď zakončil presne svoj únik. V 77. minúte navýšil vedenie domácich na 6:0 Haris Harba, ktorý krásne trafil do „šibenice“ Vantrubovej brány. O dve minúty strelil siedmy gól Petržalky striedajúci mladík Christopher Jozef Tvrdík. Ten zužitkoval center Branislava Spáčila, ktorý usmernil za Vantrubov chrbát. V 81. minúte chytil Martin Vantruba strelu Spáčila. Na opačnom konci hracej plochy sa predral k zakončeniu Pančík, ibaže gólman Ševčuk reflexívne jeho pokus zneškodnil a následnej dorážke futbalistov ŠTK zabránil v ceste do siete obetavý Matúš Kuník. V samom závere stretnutia zazvonili hostia na brvno Ševčukovej brány a to bol posledný moment zápasu, v ktorom Petržalka zdolala FC ŠTK 1914 Šamorín vysoko 7:0.

Nasledujúci zápas čaká na zverencov trénera Auxta už v nedeľu 24. 10. 2021 o 10:30. Na domácej pôde v ňom privítajú kolektív KFC Komárno.

Autor: Tomáš Emrich.

FC PETRŽALKA - FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN 7:0 (2:0)

Góly: 9., 72. Danek, 40., 49. Turčák (1. z 11m), 56. Nagy, 77. Harba, 79. Tvrdík
FC PETRŽALKA: Ševčuk - Mihálek, Rédeky, Nemec, Kuník, Nagy, Hronec (51.Hurný), Turčák (65. Spáčil), Danek (75. Tvrdík), Štefanec (75. Sliacky), Kelemen (51. Harba)
FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN: Vantruba - Nagy, Leginus (78. Bögi), Vera (46. Bahi), Marič-Bjekič, Štefanka (46. Baez), Malý, Pančík, Nebyla (46.Jančo), Owusu (46.Boateng), Stašík