Reštart II. ligy – nedeľňajšie derby proti Slovanu B, žiaľ, bez divákov

Muži  -  23 Nov 2020

Po sedemtýždňovej odmlke bude počas najbližšieho víkendu pokračovať II. liga kompletným 13. kolom, vo zvyšku jesennej časti sú na programe ešte ďalšie dve kolá. FC Petržalka sa po nedeľňajšom derby proti Slovanu B predstaví ešte v stredu (2.12.) v Dubnici a jeseň ukončí domácim zápasom s banskobystrickou Duklou (6.12.). V súvislosti s opatreniami sa zvyšné zápasy jesennej časti odohrajú bez divákov na tribúnach.

S účinnosťou od 16. novembra sú v platnosti aktuálne usmernenia Slovenského futbalového zväzu k vyhláške Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí č. 24/2020 uverejnenej vo Vestníku vlády SR dňa 13.11.2020. Pre nás je najpodstatnejší článok b., týkajúci sa hromadných podujatí spoejených s Fortuna ligou a II. ligou. V praxi to znamená reštart II. ligy v skrátenej podobe, na programe sú tri kolá v rozpätí dvoch víkendov a jedného hracieho dňa v strede týždňa (v pôvodnom kalendári bolo na programe naplánovaných počas jesene až 17 kôl).

FC Petržalka má po jedenástich odohraných zápasoch na konte 14 bodov a figuruje na 10. mieste druholigovej tabuľky, v závere jesene odohrá domáci zápas s ŠK Slovan Bratislava B, vycestuje na ihrisko FK Dubnica nad Váhom a jeseň ukončí duelom proti banskobystrickej Dukle. Žiaľ, na tieto zápasy sa vzťahujú opatrenia v súvislosti s Covidom-19, odohrajú sa bez prítomnosti divákov na tribúnach.

Program zápasov FC Petržalka:

13. kolo FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B (nedeľa 29.11. o 10:30)
14. kolo FK Dubnica nad Váhom – FC Petržalka (streda 2.12. o 12:30)
15. kolo FC Petržalka – Dukla Banská Bystrica (nedeľa 6.12. o 10:30)