S Dubnicou doma nerozhodne 1:1

Muži  -  17 Máj 2021

V zápase 29. kola II. ligy remizoval náš tím s FK Dubnica nad Váhom 1:1. Úvodný gól zápasu strelil v 28. min Lukáš Gašparovič, hostia vyrovnali v druhej časti hry gólom Mateja Vaculíka.

Stretnutie mohol sledovať aj obmedzený počet fanúšikov vzhľadom na zlepšujúcu sa pandemickú situáciu ohľadom koronavírusu. Úvodnému výkopu predchádzala rozlúčka s obrancom Petržalky Pavlom Farkašom, ktorý po sezóne ukončí svoju bohatú a úspešnú futbalovú kariéru. Nasledovala minúta ticha za zosnulého bývalého ministra školstva, primátora Bratislavy, starostu Petržalky, politika a vysokoškolského pedagóga Milana Ftáčnika. V 6. minúte zakončil domáci Gembický z dobrej pozície nedôrazne a brankár Vavrúš jeho pokus kryl. O tri minúty trafil po Mihálekovom centri z pravej strany prudkou strelou spojnicu Erik Hurný. Zakrátko zakončoval po peknej kombinácii opäť Gembický, lenže aj tentokrát bol gólman Dubnice pripravený. V 20. minúte nahradil zraneného Gembického Michal Dopater. O štyri minúty to pekne skúšal z diaľky Slavomír Pagáč, ktorého tiahla strela letela tesne nad Sokolovu bránu. V 28. minúte otvorila Petržalka skóre stretnutia, keď sa z priameho kopu presadil krásnou strelou Lukáš Gašparovič. O štyri minúty vystrelil nepríjemne Michal Dopater, ktorého pokus brankár Vavrúš s námahou vyrazil na roh. Po zahranom rohovom kope prihral Sliacky loptu Pavlovi Farkašovi, ktorého strelu zblokovala obrana Dubnice tesne vedľa brány. V 40. minúte striedali aj hostia, keď Denisa Knižku nahradil Matej Vaculík. Zakrátko prestrelil Sokolovu bránu Frederik Bilovský a na opačnej strane hracej plochy vyrazil Samuel Vavrúš prudkú strelu Kristiána Miháleka z pravej strany. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Dubnicou 1:0.

Do druhého polčasu nastúpila Dubnica s jednou zmenou, keď Adama Nomilnera vymenil Jakub Párkaň. V úvode druhého dejstva najskôr chytil brankár Vavrúš priamy kop Gašparoviča a následne nemieril presne ani Španiel Oscar Castellano. V rýchlom slede to o chvíľu skúšali nepresne volejom Dubničan Levai, technickou strelou Petržalčan Hurný a do tretice nepresne hlavou hosťujúci Aurel Dávidík. V 54. minúte Dubnica vyrovnala, keď centroval striedajúci Parkáň, k odrazenej lopte sa dostal Matej Vaculík a presnou strelou k žrdi prekonal Sokola. O tri minúty neskôr to skúšal Matej Vaculík aj akrobatickým zakončením, lenže Peter Sokol bol na mieste. V 72. minúte rozohrala Petržalka signál z priameho kopu, keď Gašparovič posunul loptu Mihálekovi, ktorý zblízka opečiatkoval brvno dubnickej brány. O sedem minút prihral Sliacky do dobrej pozície Dopaterovi, lenže jeho strela letela nad. V závere stretnutia ešte chytil brankár Peter Sokol strelu Vaculíka a hlavička striedajúceho Vondrysku letela vedľa Vavrúšovej svätyne. Petržalka si tak rozdelila s Dubnicou body po remíze 1:1.

Posledný zápas sezóny odohrajú zverenci trénera Kausicha v sobotu 22.5.2021 o 17:00 vo Zvolene proti tímu MFK Dukla Banská Bystrica.

Autor: Tomáš Emrich.
FC PETRŽALKA – FK DUBNICA NAD VÁHOM 1:1

Góly: 28. Gašparovič – 54. Vaculík

FC PETRŽALKA: Sokol - Mihálek, Farkaš, Tóth, Kozlovský, Sliacky (80. Vondryska), Horvát, Oscar, Gembický (20. Dopater), Gašparovič, Hurný (71. Hronec)

FK DUBNICA: Vavrúš - Kuzma, Bilovský, Petráš (90. Martinek), Pagáč, Čurik, Rešetka, Levai, Nomilner (46. Párkaň), Dávidík (80. Majkút), Knižka (40. Vaculík)

FCPA - MFK Dubnica nad Váhom 1:1 (1:0)