S KFC Komárno domáca remíza 2:2

Muži  -  25 Okt 2021

V stretnutí 14. kole II. ligy remizovali zverenci trénera Auxta s KFC Komárno 2:2, strelcami gólov nášho mužstva boli na konci prvého polčasu Marko Kelemen a v závere zápasu Haris Harba.

V 11. minúte vystrelil z diaľky Petržalčan Hurný, no český brankár Komárna Chmiel loptu vyrazil. O chvíľu zakončil Boris Turčák z dobrej pozície len do náručia pripraveného brankára hostí. V 21. minúte vystrelil prudko hráč Komárna Stephen Adayilo, ale pozorný Ševčuk skvele vyrazil jeho prízemnú bombu na roh. O sedem minút neskôr sa rútil na bránu Petržalky Gábor Tóth. Ševčukovu svätyňu tesne preloboval, no hoci najskôr pri súboji s brankárom Petržalky zasiahol loptu, druhou nohou sa dostal do tvrdej zrážky s ukrajinským strážcom petržalskej svätyne. Ten musel byť následne ošetrený a v zápase nepokračoval. Nahradil ho Peter Sokol. V 39. minúte mieril z dobrej pozície tesne vedľa Domonkos. V nadstavenom čase prvého dejstva otvorila Petržalka skóre. Štefancov center našiel Kelemena, ktorý prudkou hlavičkou prekonal brankára Chmiela. Následne chytil Peter Sokol ďalši pokus Kristófa Domonkosa. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Komárnom 1:0.

Do druhej polovice hry urobili obe družstvá jednu zmenu. Na domácej strane vymenil Marka Kelemena Haris Harba. V tíme hostí nahradil Tamása Németha Christian Bayemi. V 48. minúte zakončil v ťažkej pozícii nad Sokolovu bránu Gábor Tóth. O štyri minúty netrafil bránu zblízka Šimon Šmehyl. V 58. minúte Komárno vyrovnalo. Bayemi prihral loptu Domonkosovi, ktorý zblízka rozvlnil sieť za Sokolovým chrbtom. O tri minúty sa hostia ujali vedenia. Po faule Rédekyho na Tótha v pokutovom území premenil nariadenú jedenástku s istotou Kristóf Domonkos. Ten tak vsietil v priebehu troch minút dva góly a otočil skóre zápasu. Zakrátko odkopol gólman Chmiel loptu pred dobiedzajúcim Kuníkom. V 67. minúte prihral Boris Turčák loptu Danekovi, ktorý trafil žrď brány Komárna. O štyri minúty to skúšal dvakrát aktívny Šmehyl, no najprv jeho krížna strela nebola presná a druhý pokus pokryl brankár Petržalky Sokol. V 78. minúte nenamieril medzi Sokolove žrde ani Christian Bayemi. V závere zápasu sa Petržalčania dočkali vyrovnania. Center Turčáka z pravej strany usmernil za Chmielov chrbát bosniansky útočník Haris Harba. Do konca stretnutia sa skóre už nezmenilo a Petržalka sa tak s Komárnom rozišla zmierlivo 2:2.

Náročný zápasový program Petržalky pokračuje už v stredu 27. 10. 2021 o 17:00, kedy zverenci trénera Mária Auxta odohrajú dohrávku 9. kola na pôde MFK Skalica.

FC PETRŽALKA - KFC KOMÁRNO 2:2 (1:0)

Góly: 45. Kelemen, 90. Harba - 58., 61. Domonkos (2. z 11m)
FC PETRŽALKA: Ševčuk (33. Sokol) – Mihálek (57. Hronec), Rédeky, Nemec, Kuník, Nagy, Štefanec, Hurný, Turčák, Spáčil (48. Danek), Kelemen (46. Harba)
KFC KOMÁRNO: Chmiel - Adayilo, Szöcs, Varga, Šurnovský, Šimko, Németh (46. Bayemi), Domonkos, Šmehýl (89. Saláta), Druga (72. Horodník), Tóth (83. Matič)