S Malženicami domáca remíza 2:2

Muži  -  18 Sep 2023

V stretnutí 8. kola II. ligy remizoval tím trénera Kuruca s OFK Malženice 2:2, obidva góly FC Petržalka zaznamenal Patrik Danek.

V úvode zápasu boli aktívnejší hostia, keď najskôr v 4. min. pokryl Halouska Breznikovu strelu a o chvíľu mieril z hranice šestnástky nad Azeez Oseni. V 12. min. vyrazil brankár Vasiľ Danekovu strelu a následná dorážka Nombila letela vedľa brány. V 20. minúte trafil Cleber Nascimento z priameho kopu do žrde Halouskovej brány, na opačnej strane ihriska zblokovala obrana Malženíc pokus Rizniča a o chvíľu bol pri Kelembetovej hlavičke na mieste gólman Vasiľ. V 24. minúte sa hostia ujali vedenia, keď sa po dlhom nákope dostala lopta k Sebastianovi Nagyovi, ktorý ju exportným volejom trafil do brány. O dve minúty minul bránu Petržalky ďalší pokus Oseniho. V 37. minúte sa Petržalke podarilo vyrovnať, keď sa k lopte vyrazenej brankárom Vasiľom dostal Patrik Danek a pohotovo rozvlnil sieť. V 42. minúte nasjkôr Patrik Vasiľ vyrazil Kelembetov strelecký pokus, po ktorom ešte hlavičkoval zblízka vedľa Lukáš Gašparovič a následne skvele zneškodnil aj Rizničovu strelu. Po prvom polčase tak bol stav medzi Petržalkou a Malženicami nerozhodný 1:1.

Do druhého dejstva nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 56. minúte pokryl brankár Vasiľ Privrelovu tečovanú strelu a o štyri minúty neskôr si poradil aj pri šanci Kelembeta. V 61. minúte sa čiernobieli ujali vedenia, keď rýchlonohý Patrik Danek krásne preloboval brankára Vasiľa. O tri minúty videl po faule na Daneka červenú kartu hráč Malženíc Matej Rehák. V 71. minúte odkopol loptu do bezpečia v poslednej chvíli vďaka včasnému vybehnutiu brankár Vasiľ pred Nikitom Kelembetom. V 77. minúte hostia prekvapili, Azeez Oseni prudkou strelou z priameho kopu vyrovnal na 2:2. V záverečnej desaťminútovke sa Petržalčania snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 80. minúte skvele vyrazil Patrik Vasiľ na roh Konanovu hlavičku. O tri minúty znovu výborne zasiahol gólman hostí pri Danekovej hlavičke po centri Viktora Sliackeho, následne ho po ďalšom zakončení neúnavného Daneka zachránila tyč a následnú dorážku Baboviča dokázal reflexívne zneškodniť. V nadstavenom čase ešte minul bránu Malženíč hlavou stopér Arnaud Konan a tak si Petržalka s Malženicami pred takmer 700 divákmi rozdelila body za remízu 2:2.

Najbližšie pocestujú zverenci trénera Kuruca v sobotu 23.9.2023 do Dolného Kubína, kde si o 15:30 zmerajú sily s tímom MFK Dolný Kubín.

FC PETRŽALKA - OFK MALŽENICE 2:2 (1:1)

Góly: 37. 61. Danek - 24. Nagy, 77. Oseni
ŽK: Riznič - Ujlaky, Breznik, Horvát, Cleber Nascimento
ČK: 64. Rehák (Malženice)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský, Nombil, Riznič, Gašparovič (73.Halo, 87. Hečko), Kachnič (38. Sliacky), Danek (87. Oduko), Kelembet (73. Babovič)
OFK Malženice: Vasiľ - Rehák, Ujlaky, Rýzek, Breznik, Karhan, Horvát, Cleber Nascimento (89. Kóša), Nagy (84. Vaško), Oseni, Chovan (70. Šarmír)

FCPA - OFK Dynamo Malženice 2:2 (1:1)