Simon Vlasák: „Zlomiť sériu neúspešných výsledkov, najlepšie už zajtra v Podbrezovej“

Muži  -  14 Apr 2022

V mladom veku osobnosť vyžarujúca pokoj, po prvom kontakte rýchlo pochopíte, že hviezdnych manierov sa od tohto chalana nedočkáte. Nenápadný, na ihrisku však neprehliadnuteľný. Futbalu obetoval veľa a na začiatku pôsobenia v Petržalke bol ochotný viac ako dva mesiace každý deň precestovať 200 km. O rozhovor sme požiadali nedávneho mládežníckeho slovenského reprezentanta SIMONA VLASÁKA.

S futbalom začínal ako 6-ročný v Radošine. Ako sám hovorí, „na dedine“ odohral dve sezóny a presunul sa do neďalekých Piešťan. Keď sa dozvedel o nábore FC Nitra do kategórie U11, pricestoval a uspel. Pod Zoborom strávil 10 rokov, stal sa mládežníckym reprezentantom a po zranení pocítil, aký zradný vie byť futbal. Najmä ak sa hráčovi pritrafí zranenie, pre ktoré nemôže hrať rok a pol. To je v citlivom veku, kedy hráč prechádza z mládežníckeho futbalu do seniorského veľká rana. Aj preto som vďačný, že som mohol počas zimy prísť do Petržalky. Z tohto pohľadu som spokojný, ešte by som si prial, aby prišli aj víťazstvá a výsledky mužstva,“ hovoril krátko po poslednom dueli so Skalicou sklamaný Simon Vlasák.

"Snáď som nepriniesol do Petržalky smolu... Mužstvo na jeseň šlapalo, zbieralo body. Prišiel som počas zimy a na jar nie a nie sa chytiť. Je len na nás aby sme sa chytili a zlepšili výkony na ihrisku.“ Mužstvo dokázalo na jar zabodovať len raz, doma proti B-tímu bratislavského Slovana. V nedeľu nedokázali bielo-čierni nájsť protizbraň na Skaličanov a v ďalších dvoch kolách vycestujú na pôdu ambicióznych tímov do Podbrezovej a na dohrávané stretnutie 23. kola do Banskej Bystrice.

"Je jasné, že musíme niečo zmeniť. Je to určite aj o našich hlavách, o nastavení. V kabíne cítime po zápase so Skalicou sklamanie, ale aj odhodlanie byť v ďalších zápasoch úspešní. Už zajtra nastúpime na pôde ašpiranta na postup v Podbrezovej, súper je papierový favorit, ale je v našich silách lídra tabuľky potrápiť a pri troche šťastia siahať aj na bodový zisk. Určite nejdeme v dvoch nasledujúcich zápasoch do Podbrezovej a do Banskej Bystrice predať kožu lacno,“ netajil prianie a odhodlanie bývalý mládežnícky reprezentant.

Simon Vlasák v reprezentácii do 18 rokov v zápase Japonsko - Slovensko 1:0 na turnaji Copa del Atlantico v Las Palmas (31.1.2020).
Zdroj: SFZ

Podľa našich štatistík nazbieral Simon Vlasák v drese s dvojkrížom na prsiach 15 reprezentačných zápasov. Aj preto v zlomovej chvíli kariéry, po dlhom zranení, zabojoval o svoju futbalovú budúcnosť a keď sa naskytla šanca hrať v petržalských farbách, bol ochotný cestovať denne 200 kilometrov tam a späť na trase Radošina – Bratislava. „Už to neplatí, posledný mesiac som už s chalanmi na byte. Ale máte pravdu, prvé dva mesiace som trávil viac za volantom veľa času. Až ma z toho bolel chrbát. Ešte že ma masér Vilko Kalman vždy dal dokopy,“ hovoril o šoférskom dobrodružstve 20-ročný Simon a smerom k futbalovej budúcnosti dodal:

"Neriešim vzdialenú budúcnosť, koncentrujem sa na súčasnosť, snažím sa urobiť čo najviac pre to, aby som napredoval. Som v Petržalke a tu chcem odvádzať čo najlepšie výkony tak, aby sme sa vrátili na víťaznú vlnu, aby sme mali z našej hry potešenie a radosť my i fanúšikovia. Uvidíme čo prinesie futbalová budúcnosť, teraz si prajem aby sa nám podarilo zlomiť sériu neúspešných výsledkov, najlepšie už zajtra v Podbrezovej.“

Zápas 25. kola II. ligy FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka má výkop o 17:00 (piatok, 15. apríla), hlavným rozhodcom bude Lukáš Dzivjak, na čiarach mu budú asistovať Simeon Vass a Roman Poracký.
VIZITKA – SIMON VLASÁK

Dátum narodenia: 21.2.2002
Miesto narodenia: Topoľčany
Post: Obranca
Číslo dresu: 19
Najobľúbenejší klub: Nemám
Najobľúbenejší futbalista: Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Futbalový rituál: „Nemám nič podobné, na toto si nepotrpím.“
Komu venuješ svoj prvý gól, ktorý strelíš v drese FC Petržalka: „Rodine, ktorá ma podporuje.“

REPREZENTÁCIA SR:
SR U16: 5 zápasov
SR U17: 5 zápasov
SR U18: 5 zápasov