Skalp lídra tabuľky a domáca výhra 3:1 nad Komárnom

Muži  -  31 Okt 2023

V zápase 14. kola II. ligy zdolal tím trénera Kuruca na domácej pôde KFC Komárno 3:1. Líder tabuľky zaknihoval prvú prehru, dva góly zaznamenal Dávid Bordáč, tretí gól pridal Matija Babovič.

Úvodnú šancu zápasu mali hostia z Komárna v 4. minúte, keď Voleského hlavička minula Halouskovu bránu. O dve minúty to skúšal na opačnej strane Gašparovič, ale trafil iba do spoluhráča Rizniča, od ktorého sa lopta odrazila do rúk pripraveného Brédu, a o chvíľu zablokoval Bayemiho strelu v poslednej chvíli obranca Arnaud Konan. V 11. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa po Sliackeho rohu presadil presnou hlavičkou mladučký Dávid Bordáč. Zakrátko bol Miloslav Bréda na mieste pri Rizničovej strele a rovnako si aj v 20. minúte poradil so Sliackeho pokusom. V 23. minúte najskôr prestrelil bránu Komárna z dobrej pozície Ogaga David Oduko. Pri ďalšej akcii sa Komárnu podarilo vyrovnať, keď po Šmehylovom centri skóroval prudkou hlavičkou Patrik Voleský. V 29. minúte prestrelil Halouskovu bránu Tamás Németh a po ňom zakrátko aj Christian Bayemi. Na druhom konci hracej plochy musel po Bordáčovom zakončení zasahovať gólman Bréda. 34. minúta priniesla ďalšiu Bayemiho strelu, ktorú kryl pozorný Halouska. O tri minúty najskôr zblokoval nádejné Rizničovo zakončenie obranca KFC Šimko a následne zastavilo Odukovu strelu brvno Brédovej brány. V 42. minúte ešte brankár Komárna skvele vyrazil Šurnovského ďalekonosnú strelu a tak bol po prvom polčase stav zápasu medzi Petržalkou a Komárnom nerozhodný 1:1.

Do druhého polčasu nastúpilo Komárno s jednou zmenou v zostave, keď Timoteja Cagáňa vymenil Jozef Pastorek. V 55. resp. 58. minúte chytil brankár Bréda pokusy Gašparoviča a Rizniča. V 60. minúte bol po druhej žltej a následne červenej karte vylúčený Komárňan Jozef Pastorek. Petržalka tak dohrávala stretnutie približne pol hodinu v početnej výhode. V 79. minúte to skúšal dvakrát v rýchlom slede Cletus Nombil, ale ani jedna z jeho striel sa nevošla do priestoru brány. V 84. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa peknou umiestnenou strelou presadil po druhýkrát v zápase Dávid Bordáč. V 88. minúte zvýšil náskok domácich na rozdiel dvoch gólov po peknej narážačke strelou z pravej strany striedajúci Matija Babovič. A keďže v nadstavenom čase pokryl Pavel Halouska Antalovu hlavičku, zdolala Petržalka KFC Komárno pred takmer 800 divákmi v pomere 3:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Michala Kuruca v sobotu 4.11. 2023 o 14:30 na pôde rezervy MŠK Žilina.

FC PETRŽALKA - KFC KOMÁRNO 3:1 (1:1)

Góly: 11., 83. Bordáč, 88. Babovič - 23. Voleský
ŽK: Oduko, Konan, Gašparovič, Sliacky-Špiriak, Pastorek
ČK: 60. Pastorek (po 2. ŽK)
FC Petržalka: Halouska - Oduko, Kelembet, Konan, Šurnovský, Nombil, Gašparovič, Halo (66. Privrel), Riznič, Bordáč (85. Čiernik), Sliacky (75. Babovič)
KFC Komárno: Bréda - Adayilo, Šimko, Špiriak, Horodník (89. Puska), Ožvolda, Németh, Šmehyl (89. Adamec), Cagáň (46. Pastorek), Bayemi (78. Antal), Voleský (71. Tóth)

FCPA - KFC Komárno 3:1 (1:1)