Škoda nevyužitých šancí, s Komárnom domáca prehra 1:3

Muži  -  26 Apr 2021

V zápase 26. kola podľahol náš tím na domácej pôde KFC Komárno 1:3, strelcom gólu FC Petržalka bol v 88. minúte Lukáš Gašparovič.

Prvú dobrú možnosť v stretnutí mali Petržalčania, lenže Gašparovičovu strelu vyrazil na roh bravúrnym zákrokom brankár Komárna Miloslav Bréda. Na opačnej strane to skúšal ďalekonosným pokusom Gábor Tóth, lenže aj brankár Vadym Ševčuk  vyrazil nepríjemnú strelu na roh. v 13. minúte skončil Gembického strieľaný center na žrdi komárňanskej brány. V 15. minúte musel odstúpiť pre zranenie hráč Komárna Stephen Adayilo, ktorého nahradil Mihajlo Popovič.  O štyri minúty trafil bočnú sieť Kozlovský a zakrátko letel pokus Lukáša Gašparoviča tesne vedľa Brédovej svätyne. V 24. minúte sa Komárno ujalo vedenia, keď sa po centri z ľavej strany presadil hlavou Jozef Pastorek. V 38. minúte zvýšili hostia vedenie, keď Szetei potiahol loptu, prihral Gáborovi Tóthovi a ten presnou strelou po zemi prekonal Ševčuka. V závere polčasu ešte hlavou tesne minul bránu Petržalky Patrik Abrahám a tak viedlo Komárno nad Petržalkou po prvej časti hry 2:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Petržalky Ladislav Pecko trojnásobnú zmenu. Trojicu Lukáš Krisztín, Samuel Kozlovský a Jakub Kudlička, vymenili Marek Mrnka, Viktor Vondryska a Michal Dopater. Tréner hostí Szilárd Németh v polčasovej prestávke nevyužil možnosť striedania. Úvod druhého polčasu sa niesol v znamení aktivity čiernobielych. V 47. minúte vykopol pozorný Bréda strelu striedajúceho Vondrysku a následne si poradil aj s pokusmi Obročníka a Gembického, ktoré mierili do stredu brány. Následne mal výbornú šancu Sebastián Gembický, lenže jeho lob skončil len na brvne hosťujúcej brány a následnú hlavičku Vondrysku pokryl opäť Bréda. Aktívnu petržalksú päťminútovku zakončili strela Erika Hurného, ktorú gólman Bréda opäť vyrazil nohou a nepresná Vondryskova hlavička. 55. minúta priniesla strelu Gašparoviča z priameho kopu, lenže brankár Bréda famózne vyškriabal loptu spod brvna a naďalej si držal čisté konto. V 69. minúte prestrelil z priameho kopu bránu Komárna Gembický. O päť minút nenamieril presne z dobrej pozície Obročník. V 78. minúte minula strela Jakuba Krelu len tesne bránu Vadyma Ševčuka. O ďalších päť minút trafil do bočnej siete aj striedajúci Petržalčan Andrej Habovčík. V 88. minúte Petržalka znížila, keď z priameho kopu trafil technickou strelou pod brvno  kapitán Lukáš Gašparovič. Následne vrhla Petržalka všetky sily do útoku. Hostia mohli o chvíľu poistiť svoje vedenie, lenže striedajúceho Sidibeho vychytal Ševčuk. V závere dvojminútového nadstavenia upravil na konečných 3:1 Christian Bayemi, ktorý zakončil presnou strelou protiútok Komárna. Petržalka tak podľahla Komárnu 1:3.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Ladislava Pecka v nedeľu 2.5.2021 o 10:30 znovu na domácej pôde. Naším súperom bude kolektív Slavoj Trebišov.

FC PETRŽALKA – KFC KOMÁRNO 1:3 (0:2)

Góly: 88. Gašparovič - 24.Pastorek, 38. G. Tóth, 90. Bayemi

FC PETRŽALKA: Ševčuk, Krisztín(46.Mrnka), Mihál, Filipiak, Trajkovski, Gembický, Obročník, Kudlička (46. Dopater), Kozlovský (46. Vondryska), Gašparovič, Hurný (77. Habovčík)
KFC KOMÁRNO: Bréda – Adayilo (15. Popovič), Špak, Szöcs, Šurnovský, Šimko, Pastorek (66. Bayemi), Krela, Szetei (79. Faragó), G. Tóth (66. Domonkos), Abrahám (66. Sidibe)

FCPA - KFC Komárno 1:3 (0:2)