Slovnaft Cup – Slovan nad naše sily, vo štvrťfinále prehra 1:5

Muži  -  15 Apr 2021

V štvrťfinálovom stretnutí Slovnaft Cupu 2020/21 podľahol náš tím na Tehelnom poli obhajcovi trofeje, bratislavskému Slovanu, 1:5.

V 5. minúte škúsal šťastie z priameho kopu Nono, lenže brankár Sokol jeho pokus vyrazil. V 13. minúte sa Slovan ujal vedenia, keď sa k odrazenej lopte dostal Abena a halfvolejom prekonal Sokola. O šesť minút zvýšil na 2:0 pre domácich Vernon de Marco, keď sa presadil hlavou po priťuknutí od Rataa. 23. minúta priniesla strelu Erika Daniela, ktorá letela tesne nad Sokolovu bránu. Na opačnej strane neusmernil loptu do Ružinského brány hlavou Pavol Farkaš. V 32. minúte letel volej Brazílčana Rataa tesne nad a následne vyrazil brankár Sokol na roh strelu Nona. Na druhom konci ihriska zakončil tiesnený Gašparovič po centri Obročníka len do náručia Matúša Ružinského. V 40. minúte zvýšili belasí na 3:0, keď po Bajričovej prihrávke zakončil do odkrytej brány Dávid Strelec. O chvíľu vyrazil gólman Slovana Ružinský pokus Gašparoviča a na opačnej strane si Peter Sokol poradil s pokusmi Vernona de Marca a na dvakrát aj Rafaela Rataa. Po prvom polčase tak viedol Slovan nad Petržalkou 3:0.

Do druhej časti hry nastúpili oba tímy so zmenami v zostave. Kouč belasých Darko Milanič poslal na hraciu plochu dvojicu Joeri de Kamps a Jurij Medveďev, ktorí nahradili Nona a Lukáša Pauscheka. Tréner Petržalky Ladislav Pecko pristúpil v polčasovej prestávke k jednej zmene, keď Viktora Sliackeho nahradil Oscar Castellano. V úvode druhej polovice zápasu zvýšil Slovan náskok na 4:0, keď sa na zadnej žrdi presadil presnou strelou po centri Rataa Erik Daniel. Následne chytil brankár Sokol priamy kop Strelca. O päť minút to skúšal najprv nepresne Ibrahim Rabiu, po ňom trafil do žrde Rafael Ratao a bránu Petržalky minul zblízka Daniel. V 56. minúte najskôr Sokol včas vybehol a odkopol loptu pred Ožboltom a na druhej strane mal dobrú možnosť Erik Hurný, lenže jeho strelu pozorný Ružinský vyrazil a následnú dorážku Vondrysku zblokoval Kenan Bajrič. O tri minúty vystrelil vedľa Ružinského svätyne Lukáš Gašparovič a zakrátko si na opačnom konci hracej plochy počínal rovnako Alen Ožbolt. Onedlho nasledovala strela striedajúceho Alexandra Horvátha, ktorú Matúš Ružinský vyrazil na roh. V 67. minúte zvýšil na 5:0 pre Slovan po peknej individuálnej akcii striedajúci David Holman. Krátko nato zakončil nepresne Oscar. V 74. minúte vyrazil gólman belasých na roh pokus kapitána Petržalky Gašparoviča a pokus Hurného letel nad domácu bránu. V 79. minúte Petržalka znížila, keď si po akcii Kozlovského a Oscara strelil vlastný gól Vernon de Marco. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a tak prehrala Petržalka so Slovanom na Tehelnom poli 5:1.

Do semifinále tak postúpil ŠK Slovan Bratislava. Petržalka sa lúči so Slovnaft Cupom v štvrťfinále. Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Pecka v nedeľu 18.4.2021 o 10:30 na pôde FC ŠTK 1914 Šamorín.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FC PETRŽALKA 5:1 (3:0)

Góly: 13. Abena, 19. Vernon de Marco, 40. Strelec, 46. Daniel, 67. Holman-79.Vernon de Marco(vl. gól)

SLOVAN: Ružinský-Rabiu(72.Henty), Ožbolt, Abena, Strelec(62.Holman), Ratao(79.Moha), Daniel, Nono(46.de Kamps), Pauschek(46.Medveděv), Bajrič, Vernon de Marco

PETRŽALKA: Sokol – Krisztín (56. Dopater), Petryk, Farkaš, Kozlovský, Sliacky(46. Oscar), Obročník, Kudlička (56. Vondryska), Mihálek (56. Horvát), Gašparovič, Hurný (82. Filipiak)

ŠK Slovan Bratislava - FCPA 5:1 (3:0)