Slovnaft Cup: V 2. kole vysoké víťazstvo na pôde FC Slovan Častá

Muži  -  24 Aug 2023

Zverenci trénera Kuruca zvíťazili v 2. kole Slovnaft Cupu na pôde FC Slovan Častá vysoko 9:0, hetrik dosiahol Nemanja Babovič, po dva góly zaznamenali Assuncao a Čiernik, po jednom Minka a Onuoha.

V úvode zápasu vyrazil gólman Mitka nepríjemnú Kachničovu strelu. V 12. minúte trafil Babovič do žrde brány domácej Častej. O dve minúty sa Petržalka ujala vedenia, keď sa presnou strelou po zemi presadil Dave Assuncao. V 16. minúte zvýšil vedenie Petržalky po Sliackeho centri mladý stopér Matúš Minka. O chvíľu vyrazil brankár Mitka Sliackeho priamy kop na roh. V 20. minúte prekonal brankára Erika Mitku po tretíkrát Matija Babovič, keď zúžitkoval center neúnavného Viktora Sliackeho. Onedlho vyrazil Mitka ďalší Babovičov pokus a na mieste bol aj pri strele Sliackeho z ľavej strany, ktorú vyrazil na roh. V 31. resp. 33. minúte sa neujali pokusy Sliackeho ani Rizniča, ktoré minuli Mitkovu svätyňu a následne chytil brankár Častej pokus Mateja Rizniča a skvele vyrazil ďalšiu Babovičovu strelu. V 39. minúte strelil svoj druhý gól v zápase znamenajúci štvorgólové vedenie Petržalky umiestneným pokusom Dave Assuncao. V závere prvého polčasu strelili čiernobieli ešte dva góly. Najskôr brankár Mitka zasiahol pri pokuse všadeprítomného Sliackeho, ale následne sa k odrazenej lopte dostal Matija Babovič a pohodlne skóroval do prázdnej brány. Potom prestrelil domácu bránu po spolupráci so Sliackym opäť Babovič a brankár Erik Mitka zasiahol pri strele čilského mladíka Joaquina Rojasa. V nadstavenom čase uzavrel svoj hetrik po prihrávke Assuncaa Matija Babovič. Po prvom polčase tak viedla Petržalka v Častej presvedčivo 6:0.

Do druhého dejstva urobili obaja tréneri viacero zmien. Na domácej strane vymenil brankára Erika Mitku Tomáš Pokojný a dvojicu Adrián Križanovič a Marián Pereszlényi nahradili Šimon Vrbinkovič a Patrik Herchl. Petržalka urobila štyri zmeny, keď v zápase nepokračovali Matej Riznič, Viktor Sliacky, Matija Babovič a Dave Assuncao. Na ich miesta prišli Patrik Čiernik, Marek Macho, Dávid Bordáč a Peter Onuoha. V 48. minúte vyrazil gólman Pokojný Rojasovu strelu. O štyri minúty pohrozili mali dobrú možnosť domáci futbalisti, lenže Schwarz z dobrej pozície prestrelil Sokolovu bránu. Na opačnej strane ihriska zasiahol brankár Pokojný pri pokuse Onuohu. V 55. minúte zvýšil na 7:0 pre Petržalku presnou hlavičkou po Rojasovom rohovom kope striedajúci Patrik Čiernik. Následne to znovu skúšal Peter Onuoha, ale jeho zakončenie vykopol z bránkovej čiary domáci obranca Šimon Vrbinkovič a o chvíľu musel brankár Pokojný zasiahnuť pri strele Bordáča. 61. minúta priniesla nepresnú strelu aktívneho Onuohu a o tri minúty zasiahol Pokojný pri strele Mareka Macha. V 65. minúte zvýšil skóre na rozdiel ôsmich gólov po individuálnom prieniku svojím druhým gólom v zápase Patrik Čiernik. V 71. minúte tesne minul bránu Častej strelecký pokus Onuohu a o štyri minúty trafil po narážačke s Čiernikom Tomáš Kachnič žrď. V 79. minúte vyrazil domáci brankár Pokojný Rojasov pokus priamo z rohového kopu. V 83. minúte najskôr vyrazil Pokojný pokus Onuohu na roh, po ktorom po Rojasovom centri uzavrel Peter Onuoha hlavou skóre zápasu na 9:0 pre Petržalku. Následne ešte mieril mladučký Rojas mimo a Čiernikovu hlavičku v závere zápasu kryl Pokojný.

Petržalka tak zdolala FC Slovan Častá vysoko 9:0 a postúpila do ďalšieho kola Slovnaft Cupu, kde narazí na tím Slovan Galanta. Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Michala Kuruca v nedeľu 27.8.2023 o 10:30, keď na domácej pôde privítajú tím MŠK Považská Bystrica.

FC SLOVAN ČASTÁ - FC PETRŽALKA 0:9 (0:6)

Góly: 14., 39. Assuncao, 16. Minka, 20., 44., 45. Babovič, 55., 65. Čiernik, 82. Onuoha
ŽK: Cíferský - Onuoha
FC Slovan Častá: Mitka (46. Pokojný) – Pereszlényi (46. Herchl), Tichý (71. Nazarej), Hrdlovič, Cíferský, D. Wiesner, Schwarz (63. Jakuš), Bielik, F. Wiesner, Križanovič (46. Vrbinkovič)
FC Petržalka: Sokol (61.Fendek) - Kelembet, Minka, Hečko, Kachnič - Sliacky (46. Macho), Halo, Rojas, Riznič (46. Čiernik), Assuncao (46. Bordáč) - Babović (46. Onuoha)

FC Slovan Častá - FCPA 0:9 (0:6)