Slovnaft Cup: V 3. kole po remíze 3:3, prehra 2:4 na penalty v Galante

Muži  -  28 Sep 2023

V zápase 3. kola Slovnaft Cup podľahol tím trénera Kuruca v Galante domácemu Slovanu v penaltovom rosztrele 2:4, v riadnom hracom čase sa skončil zápas nerozhodne 3:3.

V 4. minúte prestrelil z hranice šestnástky Sokolovu bránu domáci Filip Rajt. O tri minúty sa Petržalka ujala vedenia, keď Čiernik vysunul Patrika Daneka, ktorý presnou strelou po zemi otvoril skóre. V 17. minúte mieril vedľa zblízka Galanťan Tomáš Horák a o tri minúty pokryl pozorný Peter Sokol Vassovu hlavičku. V 32. minúte to znovu skúšala dvojica Čiernik Danek, keď prvý prihrával a druhý zakončoval, ale brankár Amrich dokázal loptu skvele vyraziť a zakrátko bol na mieste pri strele Baboviča. 42. minúta priniesla ďalšiu strelu aktívneho Patrika Daneka, ale brankár Maxim Adam Amrich aj tentokrát úspešne zasiahol. V závere prvého polčasu vyrovnal na 1:1 tvrdou strelou z priameho kopu kapitán Galanty Tomáš Hučko. Po prvom dejstve tak bol stav medzi Galantou a Petržalkou nerozhodný 1:1.

Do druhej polovice hry urobili obaja tréneri dovedna až päť zmien. Na strane Petržalky nastúpili Matej Riznič, Cletus Nombil a Lukáš Gašparovič namiesto Arnauda Konana, Maximiliána Hala a Matiju Baboviča a na strane Galanty vymenili Šimona Dibalu a Tomáša Horáka Diego Borges a Ricar Davalos. V 48. minúte vyškriabal pozorný Amrich na roh nebezpečný lob mladého Dávida Bordáča. V 57. minúte minul Amrichovu svätyňu opäť Danek, ale v 58. minúte to už Petržalke vyšlo, keď sa po skrumáži dostala lopta k Patrikovi Čiernikovi, ktorý ju zblízka poslal za Amrichov chrbát. O tri minúty skvele zasiahol pri Davalosovej strele Peter Sokol a následnú dorážku poslal paraguajský legionár do brvna. V 64. minúte havičkoval nepresne Martin Privrel a o štyri minúty chytil Sokol krížnu strelu Tomáša Solotruka. V 69. minúte vyrovnal na 2:2 po individuálnej akcii a presnej prízemnej strele Ricar Davalos. V 73. minúte vyrazil brankár Galanty Amrich tvrdú Danekovu strelu. 78. minúta priniesla gól na 3:2 pre Galantu, keď sa cez obranu Petržalky preštrikoval Ronald Kočík a presnou strelou poslal domácich do vedenia. V záverečnej desaťminútovke najskôr mieril nad Matej Riznič, o chvíľu trafil žrď svojou strelou Lukáš Gašparovič a tesne pred koncom si nenašiel cestu medzi tri žrde ani volej Filipa Oršulu. V samom závere najskôr trafil do brvna striedajúci Kelembet a po Megovej ruke v pokutovom území vyrovnal na 3:3 z nariadenej jedenástky Martin Privrel. Po remíze v riadnom hrace čase nasledoval penaltový rozstrel v ktorom za Galantu postupne premenili svoje pokusy Hučko, Diego Borges, Davalo a Vass, na strane Petržalky dali v druhej a tretej sérii Privrel a Riznič a keďže úvodný pokus Patrika Šurnovského brankár Amrich zneškodnil a poslednú penaltu poslal nad bránu Nikita Kelembet, vypadla Petržalka so Slovanom Galanta v 3. kole Slovnaft Cupu po remíze 3:3 a prehre na pokutové kopy v pomere 2:4.

Najbližšie stretnutie odohrajú čiernobieli v nedeľu 1.10. 2023 o 10:30 na domácej pôde proti tímu FK Humenné.

FC SLOVAN GALANTA - FC PETRŽALKA 3:3, 4:2. p.k.

Góly: 45. Hučko, 69. Davalos, 78. Kočík - 7. Danek, 58. Čiernik, 90. Privrel (11m)
ŽK: Hučko, Solotruk - Hečko
FC Slovan Galanta: Amrich - Baša, Vass, Hučko, Mečiar (37. Cehula), Dibala (46. Diego Borges), Takács (57. Mego), Rajt, Solotruk, Horák (46. Davalos), Kočík (87. Radványi)
FC Petržalka: Sokol - Oršula, Konan (46. Riznič), Hečko, Oduko, Halo (46. Nombil), Privrel, Danek, Bordáč (64. Šurnovský), Čiernik (81. Kelembet), Babovič (46. Gašparovič)