Slovnaft Cup: V Kopčanoch suverénne víťazstvo 7:0 a postup do 3. kola

Muži  -  25 Aug 2022

V zápase 2. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2022/23 zvíťazil náš tím na pôde účastníka VI. ligy skupiny Západ, TJ Kopčany v pomere 7:0.

V 7. minúte letela strela domáceho Dávida Mráza vedľa Krížikovej brány. Na opačnej strane sa predieral do zakončenia Roland Gerebenits, ale domáca obrana v poslednej chvíli zmarila jeho snahu. V 11. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď po peknej kombinácii prekonal brankára Ivana Filip Tomovič. V 21. minúte mal dobrú príležitosť Martin Vašíček, ale pozorný brankár Krížik jeho pokus chytil. Následne letel lob rovnakého hráča tesne vedľa brány Petržalky. V 25. minúte musel brankár Erik Ivan zasahovať pri priamom kope kapitána čiernobielych Juraja Pirosku. 33. minúta priniesla Sliackeho center a prudkú Privrelovu hlavičku, ktorú gólman Ivan skvele vyrazil. O chvíľu vyrazil brankár Kopčian aj ďalší Piroskov priamy kop. V 39. minúte zvýšila Petržalka svoj náskok, keď sa po rýchlom protiútoku presadil umiestnenou strelou Roland Gerebenits. O minútu viedla Petržalka už 3:0, keď po Gerebenitsovej prihrávke strelil svoj druhý gól v stretnutí strelou po zemi Filip Tomovič. V závere prvého dejstva to skúšal domáci futbalista Ondrej Zabadal, lenže jeho slabú strelu brankár Krížik bez problémov chytil. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad TJ Kopčany 3:0.

Do druhého polčasu nastúpili Kopčany s dvomi zmenami v zostave, keď brankára Erika Ivana nahradil Martin Vaculka a Martina Vacha Adam Veselý. V 46. minúte zvýšil vedenie Petržalky na 4:0 presnou prízemnou strelou k žrdi mladý krídelník Branislav Spáčil. O štyri minúty viedla Petržalka rozdielom piatich gólov. Po centri Kohúta z ľavej strany dorazil loptu do brány z bezprostrednej blízkosti Roland Gerebenits. V 53. minúte vyrazil brankár Vaculka na roh Piroskov priamy kop. 61. minúta priniesla strelu Adama Veselého, ktorú Filip Krížik kryl.V 64. minúte hlavičkoval tesne nad bránu Kopčian po rohu Pirosku Roland Gerebenits. O tri minúty pridala Petržalka šiesty gól. Striedajúci Richard Lásik si na pravej strane prebral loptu a presným prudkým pokusom rozvlnil sieť. O chvíľu minul bránu Kopčian pokus Viktora Sliackeho. V 74. minúte trafil aktívny Gerebenits žrď Vaculkovej brány. V 83. minúte uzavrel svoj hetrik po Brigantovej prihrávke zakončením do prázdnej brány Roland Gerebenits. V závere stretnutia ešte opečiatkoval svojou strelou Juraj Piroska žrď brány Kopčian. Petržalka tak zdolala TJ Kopčany presvedčivo 7:0 a postúpila do ďalšieho kola Slovnaft Cupu, kde bude jej súperom družstvo OFK Častkovce.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Jána Haspru ml. v sobotu 27.8.2022 o 16:30 na pôde KFC Komárno.

TJ KOPČANY – FC PETRŽALKA 0:7 (0:3)