Tréner U19 Jozef Zajac: „Od hráčov chceme ešte viac“

U19  -  04 Apr 2022

Dorastenci FC Petržalka majú za sebou takmer tri štvrtiny premiérovej sezóny medzi slovenskou prvoligovou elitou. V spoločnosti 14-tich tímov im patrí priebežná 10. priečka, hoci na jeseň sa pohybovali aj vyššie. Počas víkendu doma zabodovali proti Nitre, no tréner JOZEF ZAJAC nebol po remíze 0:0 stopercentne spokojný.


Spolu s asistentom A-tímu Ivanom Minčičom krátko po zápase konzultovali detaily stretnutia. Obaja hľadali spôsob, ako chlapcom pomôcť a vrátiť ich späť na jesennú vlnu výkonov a výsledkov, ktoré sa odzrkadľovali aj v tabuľkovom postavení. Proti Nitre siahali v sobotu po troch bodoch, nakoniec z toho bol jeden. „Hrali sme so súperom z dolnej časti tabuľky, do zápasu sme vstúpili aktívne, nastrelili sme brvno, tyč a aj keď súper prevzal v prvom polčase na určité minúty iniciatívu, v druhej časti zápasu sme na ihrisku dominovali. Videli ste sami, boli sme lepší na lopte, vypracovali sme si šance, poslednú v nadstavenom čase, ale opäť lopta cinkla iba o brvno súperovej brány... Škoda, pre tri body musíme urobiť na ihrisku jednoducho viac,“ povzdychol si v pozápasovom rozhovore tréner Jozef Zajac.

Jeho zverenci na jar zaknihovali prehru v Žiline, následne doma zdolali Poprad (1:0), no odvtedy sa proti silným súperom nie a nie chytiť. Po tesnej prehre v Banskej Bystrici (3:4) prišli domáce prehry s Trnavou (0:2) a DAC (0:4) a gólu sa nedočkali ani v dueli s Nitrou. Kde hľadať príčinu? „Chýbala nám emócia, drajv, energia, ktorá vyhráva vyrovnané zápasy. Áno, boli sme lepší, bližšie ku gólu, ale od hráčov očakávame viac. Chceme vidieť väčšiu ochotu pobiť sa o výsledok. To, čo nás zdobilo počas jesene, kedy sme aj silných súperov zaskočili bojovnosťou a pohybom, koncentráciou, to nám teraz evidentne chýba,“ hľadal dôvody tréner Zajac.
"Musíme tvrdo pracovať. Pomôcť chlapcom nastaviť ich na víťazstvá, ale na samotnom nastavení musia popracovať aj oni sami. Teraz nás čakajú zápasy so Senicou a Michalovcami. Budeme chcieť vyhrať a pripraviť si pozíciu na pokojný záver prvoligovej sezóny,“ povedal pri pohľade na najbližšie zápasy kouč petržalskej 19-ky, ktorej aj proti Nitre chýbalo pri troch strelách do žrde aj kúsok šťastia.

"To patrí k futbalu. Máte pravdu, mohli z toho byť dva góly, zápas sa mohol vyvíjať inak a my by sme sa bavili o troch bodoch a pekných góloch. Ale ako som povedal, šťastiu treba ísť naproti. Nepríde samé. Finálne riešenie situácií kedy sme išli štyri na dva, alebo tri na tri, musí byť jednoducho lepšie. Chýbal nám prvý gól, chýbajú nám detaily, ktoré rozhodujú zápasy. Musíme urobiť pre výsledok jednoducho viac,“ dodal na záver kouč FC Petržalka U19 Jozef Zajac.

Najbližšie stretnutie odohrá FC Petržalka U19 v nedeľu (10.4.) o 11:00 na pôde FK Senica, na domácej pôde sa predstaví v nasledujúcom zápase 22. kola v sobotu (23.4.) o 11:00 proti MFK Zemplín Michalovce.