V derby výhra 2:0 nad Slovanom B

Muži  -  07 Nov 2022

V stretnutí 16. kola II. ligy zdolal tím trénera Zachariáša ŠK Slovan Bratislava B 2:0, obdiva góly nášho mužstva zaznamenal v prvej časti hry Haris Harba.

Už v 7. minúte musel pre zranenie striedať hosťujúci Nino Marcelli, ktorého nahradil Kirill Nikitin. O chvíľu sa Petržalka dostala do prvej vážnejšej šance, keď po Brigantovej prihrávke minul Trnovského svätyňu zblízka Harba. V 13. minúte sa Petržalka ujala vedenia, po Sliackeho centri od rohovej zástavky presadil hlavou na zadnej žrdi Haris Harba. V 19. minúte letel Hornyákov pokus nad Ševčukovu bránu, o desať minút neskôr nebol presný Lásikov volej, ani hlavička Harbu po Piroskovom centri, ktorá letela tesne nad. O chvíľu trafil Filip Oršula svojím pokusom len bočnú sieť brány belasých a v 36. minúte mal veľkú šancu na vyrovnanie Nikitin, ale jeho strelu z ľavej strany Vadym Ševčuk skvele vytesnil končekmi prstov na rohový kop. V 42. minúte zakončoval po akcii Pirosku s Brigantom zvnútra pokutového územia opäť Harba, ale pozorný brankár Trnovský vyrazil jeho pokus nohou. V závere prvého polčasu udrela Petržalka druhýkrát. Po pravej strane pekne prenikol mladý Viktor Sliacky, ktorého presnú prihrávku usmernil do siete bosniansky legionár v čiernobielom drese Haris Harba. V nadstavenom čase bol ešte Ševčuk na mieste pri Habodaszovej strele, po prvom dejstve tak viedla Petržalka nad rezervou Slovana Bratislava v pomere 2:0.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 48. minúte musel Ševčuk vyraziť loptu vo vzdušnom súboji s Patrikom Čiernikom, o chvíľu prestrelil bránu belasých z dobrej pozície Tomáš Brigant. V 56. minúte chytil pozorný Ševčuk aj strelu Alexandra Tótha z ľavej strany, 64. minúta priniesla Harbovu strelu do bočnej siete. V 74. minúte letel pokus Richarda Križana tesne nad bránu Petržalky. V záverečnej desaťminútovke najskôr z dobrej pozície netrafil presne Baláž, o chvíľu si Vadym Ševčuk postrážil Križanove zakončenie zblízka a keďže v závere zápasu perfektne zasiahol na bránkovej čiare pri nebezpečne padajúcim centri striedajúceho Antáleka, zdolala Petržalka, pred takmer 600 divákmi, v malom bratislavskom derby ŠK Slovan Bratislava B v pomere 2:0.

Posledné stretnutie jesennej časti sezóny 2022/23 odohrajú čiernobieli v nedeľu (13.11.), kedy v tradičnom čase o 10:30 prvítajú na domácej pôde družstvo Spartak Myjava.

FC PETRŽALKA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA B 2:0 (2:0)

Góly: 13., 45. Harba
ŽK: Stašík, Lásik - Baláž, Hornyák
FC Petržalka: Ševčuk - Oršula, Privrel, Stašík, Kuník, Lásik (71. Bobrovský), Riznič (81. Štefanec), Piroska, Sliacky, Brigant (67. Danek), Harba (81. Spáčil)
ŠK Slovan Bratislava: Trnovský - Mičák, Križan, Baláž, Tóth, Habodasz (63. Antálek), Hornyák, Koseček (63. Schlossár), Kušnír (63. Chobot), Marcelli (7. Nikitin, 89. Koprna)

FCPA - ŠK Slovan Bratislava B 2:0 (2:0)