V dohrávke 22. kola domáca remíza s KFC Komárno 1:1

Muži  -  06 Apr 2023

V dohrávanom stretnutí 22. kola II. ligy remizoval tím trénera Michala Kuruca s KFC Komárno 1:1, gól nášho mužstva strelil v 67. min Haris Harba.

Prvú šancu zápasu mali hostia z Komárna v 18. minúte, keď zvnútra šestnástky prestrelil Sokolovu bránu kapitán KFC Martin Šimko. Na opačnej strane odkopol pozorný Bréda loptu v poslednej chvíli pred Viktorom Sliackym a o štyri minúty letel Pastorekov priamy kop nad bránu Petržalky. V 27. resp. 29. minúte leteli pokusy Miroslava Antala i Viktora Sliackeho na druhom konci ihriska nad a tak po prvom dejstve tak Petržalka hrala s Komárnom nerozhodne 0:0.

Do druhého polčasu nastúpili hráči Komárna s dvomi zmenami. Petra Štepanovského a Miroslava Antala vymenila dvojica Gábor Tóth a András Mészáros. V 47. minúte zakončil Haris Harba z dobrej pozície vedľa Brédovej svätyne, 50. minúta priniesla výhodu pokutového kopu pre Petržalku po faule Tamása Németha na Patrika Daneka v pokutovom území. Miloslav Bréda ale Gašparovičovu strelu vyrazil a poradil si aj s následnou dorážkou Simeona Kohúta. V 59. minúte to skúšal priamo z rohového kopu Németh, ale jeho pokus letel tesne nad bránu Petržalky. O chvíľu neskôr sa vyznamenal brankár Peter Sokol, keď skvele zneškodnil Drugov pokus. V 63. minúte sa Komárno ujalo vedenia. Bayemi presným pasom vysunul Gábora Tótha, ten obišiel aj brankára Sokola a zakončil presne do prázdnej brány. O päť minút Petržalka vyrovnala, keď Danekov center z pravej strany usmernil za Brédov chrbát Haris Harba. O chvíľu bol Sokol na mieste pri strele Horodníka a na druhej strane ihriska mieril tesne vedľa Dave Assuncao. V záverečnej desaťminútovke letel najskôr Bayemiho lob tesne nad Sokolovu bránu, o chvíľu prehlavičkoval bránu KFC Filip Oršula. V 87. minúte mal ďalšiu výbornú možnosť agilný Bayemi, ale Peter Sokol dokázal zasiahnuť. V samom závere stretnutia ešte letel Mészárosov pokus vedľa a tak si Petržalka podelila body s Komárnom po remíze 1:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Michala Kuruca už v nedeľu (9.4.) o 10:30, v zápase 24. kola II. ligy, hostíme opäť na domácej pôde tím FK Humenné.

FC PETRŽALKA - KFC KOMÁRNO 1:1 (0:0)

Góly: 67. Harba - 63. G. Tóth
ŽK: Kohút, T. Tóth, Sliacky - Ožvolda
FC Petržalka: Sokol - Privrel, Harba (82. Spáčil), Danek (90. Petrišák), Kuník, Oršula, Kohút, T. Tóth (69. Assuncao), Sliacky (69. Brigant), Gašparovič (90. Š. Kozák), Konan
KFC Komárno: Bréda – Šmehyl (72. Adayilo), Špiriak, Šimko, Horodník, Ožvolda, Németh, Štepanovský (46. G. Tóth), Ganbold (84. Pastorek), Druga (62. Bayemi), Antal (46. Mészáros)

FCPA - KFC Komárno 1:1 (0:0)