V Dubnici nad Váhom tesná prehra 0:1

Muži  -  24 Okt 2022

V zápase 14. kola II. ligy podľahol tím trénera Zachariáša v Dubnici nad Váhom 0:1, strelcom jediného gólu stretnutia bol v 30. min domáci Eduard Bagrintsev.

Prvú šancu zápasu mali v 2. minúte Petržalčania, no pokus kapitána Pirosku po Spáčilovej prihrávke zblokoval v poslednej chvíli domáci Bilovský a po následnom Brigantovom centri hlavičkoval Branislav Spáčil nad bránu Dubnice. V 22. minúte chytil brankár Ševčuk slabú hlavičku Mareka Šveca, o tri minúty neskôr sa pekne uvoľnil na ľavej strane Tomáš Brigant a jeho strelu gólman Vavrúš vyrazil. O chvíľu vystrelil nebezpečne po Brigantovom centri Lásik, ale Samuel Vavrúš vyškriabal končekmi prstov tento pokus nad brvno. V 30.minúte najskôr vyrazil brankár Ševčuk nebezpečný strieľaný center Nomilnera, následne sa však Dubničania ujali vedenia. Zakončenia Isaaca a Šveca ešte obrana Petržalky zblokovala, následnú strelu Adama Nomilnera ešte Ševčuk vyrazil, k odrazenej lopte sa dostal Eduard Bagrintsev a presnou prudkou strelou rozvlnil sieť. V 34. minúte prestrelil bránu Petržalky po Nomilnerovej prihrávke z výhodnej pozície Švec, o tri minúty chytil pozorný Ševčuk Bilovského strelu. V závere prvého polčasu ešte hlavičkoval po Piroskovom rohu nad stopér Petržalky Stašík. Po prvom dejstve tak viedla FK Dubnica nad Váhom nad FC Petržalka najtesnejšie 1:0.

Do druhej polovice hry vstúpila Dubnica s jednou zmenou, keď Mareka Šveca nahradil Nikolas Martinek. V 48. minúte hlavičkoval tesne nad po ďalšom Piroskovom centri z priameho kopu mladý Matej Riznič, o dve minúty videl po faule na Briganta druhú žltú a následne červenú kartu domáci Erik Kramár. Petržalka tak dohrávala takmer celý druhý polčas v početnej výhode. V 52. minúte mal obrovskú šancu neúnavný Brigant, lenže jeho zakončenie zblízka dokázal Samuel Vavrúš vyraziť. O šesť minút neskôr bol domáci gólman na mieste pri Spáčilovej strele. V 63. resp. 70. minúte to skúšal dvakrát Richard Lásik, no v prvom prípade netrafil Vavrúšovu svätyňu a v druhom si dokázal dubnický brankár s jeho pokusom poradiť. V 82. minúte nedočiahol na Piroskov strieľaný center striedajúci Šimon Štefanec a v závere stretnutia zblokovala domáca obrana v poslednej chvíli Štefancovu strelu zvnútra pokutového územia. V nadstavenom čase mieril po Sliackeho rohu mimo hlavou Roland Gerebenits, prehrala Petržalka v Dubnici nad Váhom 0:1.

Najbližšie stretnutie čaká futbalistov Petržalky už v stredu 26.10.2022 o 14:30 na pôde družstva MFK Dolný Kubín.

FK DUBNICA NAD VÁHOM - FC PETRŽALKA 1:0 (1:0)

Gól: 30. Bagrintsev
ŽK: Levai, Vujoševič - Kuník
ČK: 50. Kramár (po 2. ŽK)
FK Dubnica: Vavrúš - Levai, Štefánek, Pagáč, Kramár, Bilovský, Švec (46. Martinek), Bilovský, Isaac (83. Matúš), Nomilner (54. Shliakov), Vujoševič, Bagrintsev (90. Kotlár)
FC Petržalka: Ševčuk – Pittner (67. Sliacky), Privrel, Stašík, Kuník, Lásik, Riznič (76. Štefanec), Piroska, Brigant, Oršula, Spáčil (67. Gerebenits)

MFK Dubnica nad Váhom - FCPA 1:0 (1:0)