V Dunajskej Strede prehra 1:5

Muži  -  16 Jan 2022

Zverenci trénera Auxta podľahli v prvom zo série prípravných zápasov na pôde FC 1904 DAC Dunajská Streda 1:5, gól FC Petržalka strelil v 2. minúte Marko Kelemen.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie nášmu mužstvu. Už v 2. minúte sa blysol individuálnym priniekom na pravej strane Danek a z jeho prihrávky strelil Marko Kelemen úvodný gól zápasu. Z vedenia sme sa tešili len krátko, už o minútu neskôr sa dostal do koncovky domáci Brahim Momou a bolo vyrovnané – 1:1. V 12. min skúšal šťastie strelou z diaľky Sliacky a v tej istej minúte zasahoval úspešne aj náš brankár Peter Sokol. Skvelý moment predviedol náš gólman v 36. min, keď najskôr kryl tvrdú strelu z diaľky a odvážnym skokom pod nohy protihráča si poradil aj s následnou dorážkou. O dve minúty sa domáci ujali vedenia po tvrdej strele Andrejsa Ciganiksa a v 43. min zvýšil na 3:1 Zuberu Sharani, keď zúročil rýchly brejk DAC.

V druhej časti hry poslali obidvaja tréneri na ihrisko pozmenené zostavy, účastník Fortunligy navýšil skóre na konečných 5:1 dvomi gólmi Nikolu Krstoviča, ktorý skóroval v 68. a v 79. minúte. Do pozornosti dávame moment z 85. min, kedy si loptu na bod pokutového kopu postavil domáci Balič, ale Filip Krížil previedol skvelý zákrok a penaltu zneškodnil.

HLAS PO ZÁPASE:

"Zápas ukázal rozdiely herného tempa v prvej a v druhej lige. Ak cheme napredovať, musíme v tréningovom procese pracovať tak, aby sme sa rýchlostne dokázali vyrovnať tým najlepším. Pracujeme s mladými futbalistami, ktorí potrebujú svoj čas, som presvedčený, že tí, ktorí dostanú príležitosť, sa jej chopia a budú pracovať najlepšie, ako vedia. Čo sa týka samotného zápasu, v prvom polčase sme ako tak konkurovali domácemu tímu a usilovali sme sa hrať aktívne. V druhej časti hry, po množstve striedaní, bol náš výkon trochu slabší, súper nás zatlačil, robili sme veľa nevynútených chýb, z ktorých pramenili situácie a góly.“

FC 1904 DAC DUNAJSKÁ STREDA – FC PETRŽALKA 5:1 (3:1)
Góly: 3. Moumou, 15. Ciganiks, 43. Sharani, 68., 79. Krstovič - 2. Kelemen
ŽK: Brunetti (DAC)
R: Marián Ruc - Ján Pozor, Miloš Lalo
DAC: Vantruba (46. Veszelinov) - Andzouana, Kružliak (46. Malý), Beskorovainyi (46. Muhamedbegovič), Ciganiks (46. Brunetti) – Nebyla (46. Njie), Dimun (46. Balič) – Sharani (46. Verlinden), Bögi (46. Veselovský), Moumou (46. Fábry) – Krstovič.
FC Petržalka: Sokol (46. Krížik) - Kuník (27. Vlasák), Nemec, Tóth (46. Redeky), Kohút (76. Krisztín) - Danek, Štefanec (46. Riznič), Gašparovič, Hronec (46. Slivka), Sliacky (61. Hurný) - Kelemen (60. Harba).