V Komárne vysoká prehra 0:6

Muži  -  15 Máj 2022

V zápase 29. kola II. ligy podľahol náš tím na pôde KFC Komárno 0:6. Domáci sa ujali vedenia v 37. min po góle Šmehyla, v druhom polčase sa presadili päťkrát.

V 5. minúte hlavičkoval po Ganboldovom centri tesne vedľa Krížikovej brány Christian Bayemi. O štyri minúty vyrazil brankár Petržalky na roh strelu Tamáša Németha. O chvíľu zakončil na opačnej strane ihriska Viktor Sliacky len do miest, kde stál pripravený Miloslav Bréda. 15. minúta priniesla rýchly protiútok Komárna po ktorom zakončoval Filip Szetei, lenže brankár Krížik včas vybehol a jeho pokus zmaril. Zakrátko mieril z dobrej pozície nad Brédovu bránu Marko Kelemen. V 35. minúte pekne zakombinovali Petržalčania Riznič Kelemen a Sliacky, ale mladý krídelník Viktor Sliacky z bezprostrednej blízkosti minul bránu Komárna.Následnú strelu kapitána Petržalky Lukáša Gašparoviča gólman Bréda kryl. V 37. minúte sa domáci ujali vedenia. K lopte sa po zlom odkope z obrany Petržalky dostal Šimon Šmehyl a exportnou strelou otvoril skóre zápasu. Po prvom polčase tak viedlo Komárno nad Petržalkou v pomere 1:0.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili obe družstvá bez zmien v zostave. V 48. minúte zvýšili domáci svoj náskok, keď si center Tamáša Németha nešťastne zrazil do vlastnej brány Filip Krížik. Následne si gólman Petržalky poradil pri prudkom strieľanom centri Andrása Mészárosa. 55. minúta priniesla tretí gól Komárňanov, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Dávid Špak. V 63. minúte trafil brvno Brédovej brány mladý sedemnásťročný petržalský útočník Matej Riznič. O tri minúty zvýšil z pokutového kopu po faule Jakuba Nemca v šestnástke András Mészáros. V 80. minúte Filip Krížik úspešne zasiahol pri úniku a zakončení Christiana Bayemiho, v 84. minúte sa už ale Kamerunčan Bayemi nemýlil, keď presnou strelou k žrdi vsietil piaty gól Komárna. V závere stretnutia upravil na konečných 6:0 pre Komárno pohodlným zakončením do prázdnej brány svojím druhým gólom v zápase András Mészáros.

KFC Komárno tak zdolalo Petržalku vysoko 6:0, posledný zápas sezóny odohrajú futbalisti Petržalky v piatok 20.5.2022 o 17:00, keď na domácej pôde privítajú MŠK Námestovo.

KFC KOMÁRNO – FC PETRŽALKA 6:0 (1:0)

Góly: 37. Šmehyl, 48. Krížik (vl. gól), 55. Špak, 66., 90. Mészáros (1, z 11m), 84. Bayemi
ŽK: Németh - Tóth, Nemec, Nagy
KFC Komárno: Bréda - Adayilo(67. Pastorek), Saláta, Špak, Horodník, Varga (32. Mészáros), Németh, Šmehyl, Ganbold (76. Abrahám), Szetei (76. Matič), Bayemi
FC Petržalka: Krížik - Kuník, Tóth, Nemec, Kohút (76. Vlasák), Nagy, Gašparovič, Riznič (76. Harba), Danek (60. Bombík), Sliacky (60. Hurný), Kelemen

KFC Komárno - FCPA 6:0 (1:0)