Zajtra o 17:00 predposledný zápas sezóny v Komárne, v hre súboj o celkové 7. miesto

Muži  -  12 Máj 2022

Naše mužstvo čakajú v nasledujúcich dňoch posledné dve vystúpenia v celkovo štvrtej sezóne pôsobenia FC Petržalka od postupu do 2. ligy v sezóne 2018/19. Duelmi v Komárne a doma s Námestovom môžu zverenci trénera Auxta dosiahnuť (alebo vyrovnať) tabuľkovo najúspešnejší výsledok v novodobej histórii FC Petržalka v II. lige.

Prvá, nováčikovská sezóna 2018/19, priniesla okrem eufórie a entuziazmu aj tucet víťazstiev a deväť remíz, čo v konečnom účtovaní so 45 bodmi vynieslo FC Petržalka na skvelú 8. priečku. Ako býva zvykom, prelomová býva druhá sezóna po postupe do súťaže a platilo to aj v prípade nášho mužstva. Sezóna 2019/20, poznačená covidom a ďalšími nepredvídateľnými okolnosťami, bola predčasne ukončená. Celkovo odohralo naše mužstvo 18 zápasov s bilanciou 5 výhier, 2 remízy a 11 prehier a 14. miesto neúplnej tabuľky dávalo tušiť, že naše mužstvo by pravdepodobne bojovalo o druholigovú príslušnosť až do samého konca.

O to príjemnejšie boli výsledky a tabuľkové umiestnenie bielo-čiernych v minulej sezóne. Zverenci trénera Pecka vybojovali do tabuľky 37 bodov a obsadili celkové 9. miesto. V aktuálnej sezóne trénerský tandem Auxt-Minčič posunuli mužstvo v úvode sezóny až na vrchol tabuľky a aj keď v jarnej časti nenadviazali ich zverenci na jesennú časť podľa svojich predstáv, stále sú v hre o tabuľkovo najúspešnejší výsledok v novodobej histórii – teda o celkové 7. miesto druholigovej tabuľky.

Čo k nemu budú potrebovať? Ideálne 6 bodov zo zostávajúcich dvoch zápasov a zaváhanie Šamorína, ktoré je v tejto chvíli s dvojbodovým náskokom pred Petržalkou. Naše mužstvo je v aktuálnej tabuľke na 8. priečke a ak by preteky so Šamorínom skončili neúspešne, stále je v hre umiestnenie v hornej polovici tabuľky a vyrovnanie umiestnenia z nováčikovskej sezóny 2018/19. Ale ani to nepríde zadarmo. Z 9. miesta si robí zálusk práve na 8. priečku aktuálne deviaty tím tabuľky – MŠK Žilina B. Šošoni strácajú na našu pozíciu dva body a sú v rovnakej situácii ako naše mužstvo v porovnaní so Šamorínom.

Záver súťaže sa chýli ku koncu, nás zaujíma najmä trojsúboj o stred tabuľky, ktoré dávajú duelom v Komárne a doma s Námestovom svoj náboj.

Zajtrajší zápas KFC Komárno – FCP Petržalka má výkop o 17:00, hlavným rozhodcom bude Boris Benedik, na čiarach mu budú asistovať Roman Poracký a Anton Hrenák. Všetky zápasy 29. kola majú rovnaký hrací čas a bude to platiť aj o nasledujúcom 30. kole. Dávame už teraz do pozornosti, že duel s MŠK Námestovo odohráme na našom štadióne netradične, v piatok (20.5.) o 17:00.

KFC Komárno - FCPA 6:0 (1:0)
FCPA: