V príprave ďalšia výhra 2:0, tentoraz proti FK Pohronie

Muži  -  26 Jan 2023

V druhom zo série prípravných stretnutí zdolal náš tím FK Pohronie 2:0, do streleckej listiny sa zapísali v prvej časti hry Assuncao a Viktor Sliacky.

Naše mužstvo nadviazalo na prípravný zápas so Šaľou a aj proti druholigovému Pohroniu zaknihovalo dvojgólové víťazstvo v pomere 2:0. Obidve gólové akcie prišli v prvom polčase. V 21. min Piroska vysunul na pravej strane pasom Daneka, ten našiel prihrávkou Assuncaa a jeho umiestnená strela po zemi otvorila skóre zápasu – 1:0. Dvojica Danek – Assuncao sa podpísala aj pod druhý gól. Tentoraz Danekovu prihrávku Assuncao pohotovo dotykom pätičkou nasmeroval na Sliackeho a ten využil príležitosť na druhý gól v súperovej bráne.

Aj tentoraz tréner Zachariáš poslal do druhej časti hry desiatku nových hráčov, s výnimkou brankára Vajsa. Hostia ho ohrozili v priebehu zápasu niekoľkými obstrelmi, ktoré však nemierili medzi žrde a tak si novic v bráne Petržalky uhájil čisté konto. Naše mužstvo mohlo v ďalšom priebehu stretnutia navýšiť skóre po akcii Kachniča, no jeho finálnu prihrávku zastavil v nádejnej akcii ofsajd.

Skóre zápasu sa tak už nezmenilo, Petržalka si pripísala v druhom zápase druhé víťazstvo 2:0 a už v sobotu (28.1.) o 10:30 privíta opäť na domácom štadióne účastníka II. českej ligy SK Líšeň.
FC PETRŽALKA – FK POHRONIE 2:0 (2:0)

Góly: 21. Assuncao, 34. Sliacky

FC Petržalka (1. polčas): Vajs - Oršula, Privrel, Konan, Kuník - Chríbik, Piroska, Riznič - Danek, Assuncao, Sliacky
FC Petržalka (2. polčas): Vajs - Petrišák, Kozák, Minka, Kohút - Tóth, Halo, Bobrovský - Spáčil, Harba, Kachnič