V Šamoríne prehra 1:3

Muži  -  19 Apr 2021

V zápase 25. kola II. ligy podľahol náš tím v Šamoríne domácemu FC 1:3, gól FC Petržalka zaznamenal v 57. min Michal Obročník.

V 9. minúte to skúšal dvakrát nepresne domáci Rymarenko, v 14. minúte musel pre zranenie odstúpiť kapitán Šamorína Juraj Pančík, ktorého nahradil Draško Matej Marič-Bjekič a prebral po ňom kapitánsku pásku. V 22. minúte sa Šamorín ujal vedenia, keď sa dostal k odrazenej lopte Sainey Njie a presnou strelou prekonal Ševčuka. O štyri minúty mieril z dobrej pozície nad Viktor Sliacky. V 30. minúte vymenil zraneného Sliackeho Kristián Mihálek. V závere prvého dejstva ešte minul bránu Petržalky pokus Leginusa a tak viedol Šamorín nad Petržalkou po polčase 1:0.

Do druhej polovice stretnutia nastúpila Petržalka s jednou zmenou, keď Petryka vystriedal Sebastián Gembický. Domáci Šamorín v polčase nestriedal. V 52. minúte zvýšil po ruke Farkaša v pokutovom území z nariadenej jedenástky Martin Rymarenko, ktorý prekonal Ševčuka „panenkovským dloubákom“. V 55. minúte nariadil po faule Kozlovského na hranici pokutového územia hlavný arbiter Michal Čiernik druhú penaltu v prospech ŠTK. Vadym Ševčuk ale tentokrát vystihol Rymarenkov úmysel a penaltu skvelým zákrokom zlikvidoval. O dve minúty Petržalka znížila, keď Gašparovič prihral z priameho kopu vtipne Obročníkovi, ktorého strela skončila v sieti. O tri minúty rovnaký hráč z dobrej pozície prestrelil Szárazovu bránu. V 62. minúte dostal druhú žltú a následne červenú kartu obranca Petržalky Pavol Farkaš, Petržalka tak dohrávala približne polhodinu oslabená o jedného hráča. Po priamom kope, ktorý nasledoval po červenej karte sa dostala lopta k Jakubovi Švecovi, ktorý strelou pomedzi Ševčukove nohy zvýšil na 3:1 pre Šamorín. V 69. minúte najskôr vystrelil nepresne Rymarenko a po ňom vyrazil Vadym Ševčuk pokus Denisa Janča. V 80. minúte hlavičkoval tesne vedľa Ševčukovej svätyne striedaúci Boateng po centri Veru. O chvíľu skončila ďalekonosná strela Gašparoviča na brvne domácej brány a hlavičku dorážajúceho Vondrysku pokryl gólman Benjamín Száraz. V závere stretnutia ešte vystrelil nepresne mladý Dominik Veselovský a tak prehrala Petržalka v Šamoríne 3:1.

Najbližší zápas čaká futbalistov Petržalky v nedeľu 25.4.2021 o 10:30 na domácej pôde proti tímu KFC Komárno.

Autor: Tomáš Emrich.

FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN - FC PETRŽALKA 3:1 (1:0)

Góly: 23. Njie, 52. Rymarenko (11m), 63. Švec – 57. Obročník

FC ŠAMORÍN: Száraz – Pančík (14. Marič-Bjekič), Oinkonomou, Nagy, Njie, Jančo (76. Boateng), Rymarenko, Leginus (76. Veselovský), Stašík, Švec (63. Brunetti), Vera
FC PETRŽALKA: Ševčuk - Obročník, Farkaš, Filipiak, Kozlovský, Sliacky (30. Mihálek), Petryk (46. Gembický), Horvát (58. Dopater), Oscar (58. Vondryska), Gašparovič, Hurný (65. Mihál)

FC ŠTK 1914 Šamorín - FCPA 3:1 (1:0)