V Šamoríne víťazstvo 2:0

Muži  -  17 Apr 2023

V zápase 25. kola II. ligy zvíťazili zverenci trénera Kuruca na pôde FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0, autormi gólov nášho mužstva boli v 16.min Harba a v 90. min. Spáčil.

V úvode zápasu mal veľkú príležitosť domáci Leginus, lenže po svojom úniku netrafil Sokolovu bránu. V 14. minúte minul z hranice šestnástky Trnovského svätyňu Filip Oršula a v 16. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa exportným volejom do horného rohu presadil Haris Harba. Zakrátko bol Peter Sokol na mieste pri Szolgaiovom streleckom pokuse a na opačnej strane ihriska zakročil pri Sliackeho strele domáci gólman Trnovský. V 22. minúte bol brankár ŠTK na mieste pri strele Kohúta a o chvíľu letel lob Owusuho tesne nad Sokolovu bránu. V 39. minúte netrafil bránu po peknej kombinácii Lukáš Gašparovič a na druhom konci hracej plochy bol Peter Sokol na mieste pri ďalšom Szolgaiovom pokuse a Harbov lob ukryl do rukavíc Michal Trnovský. V závere polčasu ešte zakončil po Danekovej prihrávke do vybiehajúceho Trnovského Gašparovič a z dobrej pozície nemieril presne ani mladý petržalský stredopoliar Matej Riznič. Po prvom dejstve tak viedla Petržalka v Šamoríne 1:0.

Do druhého dejstva urobili domáci jednu zmenu v zostave, keď Brazílčana Riquelmeho vymenil Bálint Csóka. Práve on mal v úvode druhej časti hry šancu vyrovnať, ale jeho pokus mieril tesne vedľa brány Petržalky. V 60. minúte chytil Trnovský Gašparovičov pokus a na druhej strane o chvíľu neskôr prestrelil bránu zblízka agilný Leginus. 65. minúta priniesla priamy kop domáceho Szaba, ktorý Sokol famózne vyrazil na brvno a loptu následne odkopol do bezpečia v poslednej chvíli obranca Privrel. O chvíľu prehlavičkoval bránu Bright Owusu a v 73. minúte zazvonili Šamoríčania priamo z rohu na brvno Sokolovej brány. O päť minút to skúšal opäť nepresne neúnavný Owusu, na druhej strane hlavičkoval tesne vedľa debutujúci Nigérijčan v drese Petržalky David Oduko. V 84. minúte pokryl Sokol aj ďalšiu strelu Matého Szolgaia. V závere stretnutia najskôr vystrelil nepresne striedaúci Ferleťák a v nadstavenom čase dala Petržalka druhý gól. Brankár Trnovský trafil odkopom pri čiare len vlastného spoluhráča, aut vhodil rýchlo Brigant a útočník Branislav Spáčil pohodlne doklepol loptu do prázdnej brány. Petržalka tak zvíťazila v Šamoríne 2:0 a pripísala si prvé víťazstvo pod vedením nového kormidelníka Michala Kuruca.

Ďalší zápas odohrajú čiernobieli v nedeľu 23.4.2023 o 10:30 na domácej pôde proti tímu MFK Dolný Kubín.

FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN - FC PETRŽALKA 0:2 (0:1)

Góly: 16. Harba, 90. Spáčil
ŽK: Yarosh - Sokol, Danek
FC ŠTK 1914 Šamorín: Trnovský - Bahi, Pančík, Marič-Bjekič, Owusu (82. Ferleťák), Leginus (75. Záhradník), Nagy (78. Mojžiš), Szabó, Yarosh, Szolgai, Riquelme (46. Csóka)
FC Petržalka: Sokol – Riznič (88. Assuncao), Privrel, Harba (80. Spáčil), Danek (63. Oduko), Kuník, Oršula, Kohút, Sliacky (63. Brigant), Gašparovič (88. Tóth), Konan